Panama papers: Якщо Верховна Рада не прийме закон проти офшорів, то все це – просто говорильня

Йосиф Сірка

Безкровний вибух „світової бомби”

Foto-vlasne 001Подбали про це працівники відомої німецької газети Süddeutsche Zeitung, яким вдалося придбати найбільшу досі, за кількістю, інформацію з посиланням на документи панамської юридичної компанії Massack Fonseca. Йдеться про розслідування багатьох офшорних компаній відомих під назвою Panama Papers.

Мова йде про ґіґантське „просочування” – 2,6 Terabyte, які вміщуть 11,5 мільйона даних про президентів, політиків, відомих осіб зі спорту та культури, кримінальних осіб.

Не обійшлось тут і без українських політиків, серед яких знаходитяться не тільки такі, як Іванющенко, син Азарова, Лазаренко та багато інших, які через родинні зв’язки потрапили на листи власнків офшорних фірм. Серед них виділяєтьсяя син Азарова, який під час головування його батька в українському уряді заснував на Британських Віргінських островах аж 26 фірм! На жаль серед імен президентів у Panamа Papers знаходиться і прізвище українського президента П.Порошенка. “Ставши президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси” – повідомив президент на своїй Fasebook українською та англійською мовами.

Речник президента Порошенка заявив, що створення трасту та пов’язаних з ним компаній не мало жодного стосунку до політичних та воєнних подій в Україні, і що три офшорні компанії, про які йдеться в документах Panama Papers, не мали жодних активів та були частиною корпоративної реструктуризації, яка мала сприяти продажу компанії Roshen. Чому такі компанії потрібно було засновувати аж на Британських Віргінських островах речник не пояснив.

Політики та кримінальні використовували ту саму Канцелярію в Панамі, щоб кошти та цінні предмети й папери приховати. 150 журналістів, кожен на-власну-руку, із США, Гон Конґу, Австралії, Близького Сходу, Африки розслідували десятки років офшорні фірми та їхніх засновників. Зараз понад 400 журналістів досліджують дані з допомогою понад 100 медійних засобів у цілому світі.

До диспозиції журналісти мають усю клієнтулу фірми Mossack Ponseca: Vho-is-Who багатіїв, сильних і кримінальних цього світу.

Українців не може потішити той факт, що значна частина цієї розвідки розкриває і належність Путіна та його найближчого оточення до даних Panama Papers. Нас найбільше цікавить яким чином українські оліґархи могли десятиліттями вивозити капітал, несплачувати податків, у той час, коли життєвий рівень в Україні знижувався .

Певно, у ВР України буде негайно створено параламентський комітет, щоб дослідити не тільки українські офшорні фірми із Panama Papers, бо малих і “незалежних” островів-держав багато у світі, а оліґархи „винахідливій” народ.

Будемо сподівати, що від „вибуху бомби” з Панами постраждають винні, а не ті, хто щодня страждає через те, що мільярди постійно „відпливають” у офшорні зони на фіктивні фірми, рахунками яких заправляють реальні особи.

Toronto, 4.4.16р.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа