Національно-патріотичне виховання: реформування чи профанація?

6 липня в прес-центрі Української Інформаційної Служби відбувся круглий стіл “Національно-патріотичне виховання дітей та молоді: реформування чи профанація? Проміжні підсумки виконання органами державної влади Указу Президента».

Організатором заходу виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Мета заходуз’ясувати стан та оприлюднити проміжні результати виконання органами державної влади Указу Президента України від 12.06.2015р. №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та рівень їх взаємодії з недержавними громадськими організаціями.

В круглому столі взяли участь Артюшенко Ігор – Народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За національно-патріотичне виховання», Пархоменко Сергій – МНК, Бех Іван – директор Інституту проблем виховання НАПНУ. Гребеняк Тарас – представник ГО «Українська справа», Петрочко Жанназаступник директора Інституту проблем виховання НАПНУ, Палієв Юрій – радник Віце-прем’єр-міністра Кириленка Вячеслава, Охрімук Олена – представник Українського інституту національної пам’яті, Рондзістий Тарас – директор МБУ “Центр Національного Відродження”, Чижмарь Юрій – представник ТСОУ, Середницька Алла – Міністерство освіти і науки України, Микола Ляхович – начальник відділу з національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, Неділько Сергій – ГО «Самостійна Україна», Вербицький Володимирдиректор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Савченко Наталія – директор Українського державного центру туризму і краєзнавства української молоді,

За словами Народного депутата України Ігоря Артюшенка, через розпорошеність функції між різними підрозділами, зокрема в Міністерстві освіти і науки, виникають процедурні колізії та гальмується процес реалізації заходів із національно-патріотичного виховання.

На думку нардепа, в МОН необхідно створити окремий підрозділ, що відповідав би суто за національно-патріотичне виховання. Також Артюшенко наголосив на негайності створення координаційного міжвідомчого Центру з питань національно-патріотичного виховання (як варіант – при Кабміні чи при АП – УІС).

В рамках дискусії головними проблемами впровадження Указу було визначено саботаж окремих підрозділів як на рівні центральних органів виконавчої влади так і на рівні місцевих (зокрема, КМДА), відсутність у ряду чиновників розуміння, що таке «національне» і чим воно відрізняється від поняття «вітчизняне», відсутність професіоналізму та брак досвіду в сфері національно-патріотичного виховання.

Також учасники круглого столу наголосили на необхідності затвердити на нормативній основі систему цінностей задля того, щоб в процесі впровадження заходів із національно-патріотичного виховання не виникало дискусій – які дати відзначати і яких історичних постатей вшановувати, а які ні; які заходи і наскільки є патріотичними; на яких стандартах будувати військову підготовку українських юнаків тощо.

За результатами дискусії учасники круглого столу прийняли рішення звернутися до віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка з проханням вжити додаткові заходи для ефективнішого виконання Указу Президента №334, зокрема – звернутись з пропозицією до Міністерства економічного розвитку та Міністерства фінансів надати додаткове фінансування для створення окремих підрозділів в органах виконавчої влади, що відповідали б суто за сферу національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа