6 липня в прес-центрі Української Інформаційної Служби відбувся круглий стіл “Національно-патріотичне виховання дітей та молоді: реформування чи профанація? Проміжні підсумки виконання органами державної влади Указу Президента».
Організатором заходу виступив Молодіжний Націоналістичний Конгрес.
Мета заходу – з’ясувати стан та оприлюднити проміжні результати виконання органами державної влади Указу Президента України від 12.06.2015р. №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» та рівень їх взаємодії з недержавними громадськими організаціями.
В круглому столі взяли участь Артюшенко Ігор – Народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За національно-патріотичне виховання», Пархоменко Сергій – МНК, Бех Іван – директор Інституту проблем виховання НАПНУ. Гребеняк Тарас – представник ГО «Українська справа», Петрочко Жанна – заступник директора Інституту проблем виховання НАПНУ, Палієв Юрій – радник Віце-прем’єр-міністра Кириленка Вячеслава, Охрімук Олена – представник Українського інституту національної пам’яті, Рондзістий Тарас – директор МБУ “Центр Національного Відродження”, Чижмарь Юрій – представник ТСОУ, Середницька Алла – Міністерство освіти і науки України, Микола Ляхович – начальник відділу з національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, Неділько Сергій – ГО «Самостійна Україна», Вербицький Володимир – директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Савченко Наталія – директор Українського державного центру туризму і краєзнавства української молоді,
За словами Народного депутата України Ігоря Артюшенка, через розпорошеність функції між різними підрозділами, зокрема в Міністерстві освіти і науки, виникають процедурні колізії та гальмується процес реалізації заходів із національно-патріотичного виховання.
На думку нардепа, в МОН необхідно створити окремий підрозділ, що відповідав би суто за національно-патріотичне виховання. Також Артюшенко наголосив на негайності створення координаційного міжвідомчого Центру з питань національно-патріотичного виховання (як варіант – при Кабміні чи при АП – УІС).
В рамках дискусії головними проблемами впровадження Указу було визначено саботаж окремих підрозділів як на рівні центральних органів виконавчої влади так і на рівні місцевих (зокрема, КМДА), відсутність у ряду чиновників розуміння, що таке «національне» і чим воно відрізняється від поняття «вітчизняне», відсутність професіоналізму та брак досвіду в сфері національно-патріотичного виховання.
Також учасники круглого столу наголосили на необхідності затвердити на нормативній основі систему цінностей задля того, щоб в процесі впровадження заходів із національно-патріотичного виховання не виникало дискусій – які дати відзначати і яких історичних постатей вшановувати, а які ні; які заходи і наскільки є патріотичними; на яких стандартах будувати військову підготовку українських юнаків тощо.
За результатами дискусії учасники круглого столу прийняли рішення звернутися до віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка з проханням вжити додаткові заходи для ефективнішого виконання Указу Президента №334, зокрема – звернутись з пропозицією до Міністерства економічного розвитку та Міністерства фінансів надати додаткове фінансування для створення окремих підрозділів в органах виконавчої влади, що відповідали б суто за сферу національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Сергій Багряний, УІС