Геополітична візія націоналістів як підґрунтя для сильної держави

9 лютого в Колонній заді Київради відбулися V Бандерівські читання – один з найвідоміших в Україні науково-експертних майданчиків, заснованих українськими націоналістами.

27657630_1642004589213280_5175536813639730740_n

Захід був організований НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень» та Науково-дослідним  інститутом українознавства.

Після вітальних слів керівником благодійного фонду «Літопис УПА» Миколою Посвіничем, директором УССД Юрієм Сиротюком та заступником голови Центру національного відродження Тарасом Гребеняком було вручено відновлені повстанські нагороди – Хрести заслуги УПА – Родичам ветеранів Української Повстанської Армії Наталі Осьмак, Теодору Дячуну, Михайлу Тузу, а також родичам Ярослава Стецька, Ніла Хасевича, Василя Небесійчука, Василя Процюка, Василя Кімчана.

Screenshot_1

Серед виступаючих цього року були як відомі українські громадсько-політичні діячі, науковці, експерти – Олег Тягнибок, Андрій Білецький, Андрій Тарасенко, Богдан Червак, Богдан Галайко, Віктор Рог, Павло Подобєд, Юрій Міндюк, Степан Брацюнь, Юрій Сиротюк, так і гості з Латвії, Білорусі і навіть Польщі та Росії.

Робота цьогорічних читань була розбита на 3 панелі: «Проблеми геополітики та міжнародних відносин в ідеології націоналізму», «Українські національні інтереси і геополітичні проекти», «Підґрунтя геополітичної суб’єктності України».

Доповідачі зупинилися як на теоріях геополітичної місії України, розроблених визначними попередниками, так і на візії сучасної зовнішньої політики держави.

rog-breadings

В результаті обговорень було окреслено ряд важливих напрямних, яких варто додержуватися Україні під час здійснення її політики в царині зовнішніх зносин:

Україна потребує цілісної геополітичної державної стратегії.

Геополітична місія має базуватися на принципах змагання до геополітичного лідерства (лідер східноєвропейського регіону), найбільш реальний формат, де Україна буде лідером – це Балто-Чорноморська інтеграція.

Україна повинна не розраховувати, що за неї її проблеми будуть вирішувати інші держави чи міжнародні організації, а шукати підтримку в першу чергу серед власних ресурсів (армія як головний союзник, опертя на власні сили – як головний принцип геополітичних зносин, пошук союзників відповідно до вимог «поточної доби»).

Україна повинна відстоювати інтереси закордонного українства, нав’язувати свій порядок денний, прагнути до вступу в НАТО поки цей альянс є дієздатним, набувати його стандарти, але при цьому розвивати й двосторонню військову співпрацю, укладати оборонні союзи як з державами членами НАТО, так і нині з поки що позаблоковим державами східноєвропейського регіону (Молдова, Грузія, Азербайджан тощо).

Україна має виступити країною, що демонтує російську імперію і налаштувати Польщу на конструктивний діалог, але не шляхом поступок і здачі національних інтересів.

Ініціатор читань, директор НАЦ «УССД» Юрій Сиротюк наголосив: 

«За 26 років незалежності завдяки проведенню лівої політики Україна опинилася біля розбитого геополітичного корита. Ми опинилися в Ілловайському дипломатичному котлі, де долю України вирішують інші держави. Ця ліва політика привела до того, що із постколонії Україну перетворюють у неоколонію. Українська держава сьогодні як ніколи слабка і неготова відповідати на кинуті виклики.

Тому ми й проводимо ці Бандерівські читання, аби показати, що ми, українські націоналісти, розуміємо, як повернути Україні належне місце у світовій політиці. Ми хочемо показати, що націоналісти мають стратегію розвитку зовнішньополітичної політики, яка зробить Україну великою і поверне країні суб’єктність».

Учасники Бандерівських читань також констатували, що в сучасній Україні лише націоналісти готові пропонувати реальний порядок денний і наповнити зовнішньополітичну стратегію реальним змістом.

З повними текстами доповідей ми будемо знайомити наших читачів в наступних номерах газети, з доповідями також можна буде ознайомитися після виходу збірника Читань, який. За доброю традицією, виходить друкам після кожного подібного заходу.

Сергій Багряний, Українська інформаційна служба

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа