Декілька запитань до Президента Порошенка
Заголовки в українські пресі різняться від провокативних “Панамагейт: Петрові Порошенку хочуть оголосити імпічмент”, “Президент України Петро Порошенко потрапив у компанію найодіозніших корупціонерів світу” до заспокоючих старань під заголовком “Журналісти помилилися: “Рошен” в ‘сліпому трасті’”.
При останньому твердженню навіть, потрібно зробити одну заувагу яку дуже рідко роблять юристи з України, а тим менше пересічні виборці громадяни України. Переписання маєтку у “сліпий траст” це не має, з точки зору сумісності такого самого результату, як продаж маєтку. Правда “сліпий траст” використовується загально на Заході, часто політиками з великими достатками які перебирають владу. Одначе він далеко краще працює у суспільстві де переважно карають за корупцію. В Україні цей перепис Петром Порошенком не є досконалим на сто відсотків намаганням позбутися можливостей конфлікту інтересів Президентом України. Всі в Україні знають, що “Рошен” це маєток Петра Порошенка. Для прикладу, у випадку, що Ротшилди намагатимуться одержати окрему ділянку вартісної землі для розбудови нового приміщення “Рошену”, місцеві бюрократи сприятимуть цьому намаганню особливо, бо мати ласку у Президента не зашкодить.
У зв’язку з відносно ясним тепер переписанням основного маєтку Президента Порошенка у “сліпий траст” під кермом Ротшильд Траст та несподіване оприлюднення таємниць панамської юридичної фірми, громадяни України і навіть негромадяни зацікавились цією справою.Крім адвокатів Президента та його друзів, які не бачуть нічого не нормального у цьому, більш цинічні особистості які мабуть не вірять сліпо у доброту людської поведінки думають і висловлюються трошки по іншому. Одні у найгіршому випадку характеризують загально, що скоєний злочин, другі вважають, що принайменше влаштована несправедливість супроти України, а ще треті уважають, що ці події ставлять чимало запитань на які Президент повинен дати основні відповіді.
Я належу до тих третих і тому дозволю собі поставити декілька запитань. Правда я не належу до громадян України і Президент немає обов’язку подати відповіді, але надіюся на його доброзичливість та віру у прозорість яка так потрібна у нинішній Україні.
1. Петро Порошенко був обраний Президентом України при кінці травня 2014. Він обіцяв виборцям продати свої активи у компанії “Рошен”. Вже у серпні 2014 року була оформлена перша компанія у Бритійських Віржін Айлендс, хіба у той час ще з наміром продажу. Перепис від української компанії до бритійської відбувся без уподаткування з української сторони. Передавши офшорній компанії з наміром продати активи чи Президент Порошенко таким чином не старався обійти податкування з сторони України?
2.Оскільки перша офшорна компанія Президента була оформлена ще у серпні 2014, чому перепис у траст заключився щойно півтора року пізніше тобто у січні 2016 року? Чи це не виглядає, що офшорні компанії були оформлені оригінально не для “сліпого трасту”, а для продажі і тим самим, щоби обійти українські податки при продажі?
3. Чому треба було оформлювати аж три офшорні компанії і з трьох різних національностей? Чому не вистарчало тільки однієї?
4.Якщо англійське законодавство не дозволяє, щоби українська компанія передавала свої активи у “сліпий траст” оформлений згідно з англійським законом, чому таке саме обмеження не відноситься до активів голландської компанії? Чому відсутність в Україні закону про “сліпий траст” унеможливило передачу української компанії у “сліпий траст” згідно з англійським законодавством?
5. Чи за вказівками поданими у трасті заборонено Ротшильдам провадити бизнес у Росії, адже ж загально відомо, що працює фабрика “Рошен” в Росії, а Україна і Росії у стані війни хоча не проголошеної жодною стороною? Українські фірми зобов’язані не торгувати з Росією, а голландські мабуть можуть торгувати.
6. У випадку продажі тепер голландської компанії “Рошен” чи податки з продажі будуть вплачені Україні чи Голландії? Адже ж компанія “Рошен” починалася в Україні здебільша з нуля і Україні належався б бодай податок від заробітку хочби до того часу коли передано акції голландській компанії.
7. Чи Президент плянує оприлюднити документи у цих трансакціях або принайменше документ заключення “сліпого трасту” з Ротшильдами, а також графіку старань продати “Рошен” як було обіцяно первісно виборцям?
Як ці питання розуміти – залежить від наставлення людини. Ставлю ці питання для прозорости, а не докору чи кримінального обвинувачення. Конституція України, Стаття 111 передбачає що Президент України може бути усунений з поста Верховною Радою України в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Тут треба поважних доказів. Правда, є ще і моральна, етична сторінка.
Для прозорости я виявляю моє неудосконалене через відсутність аналізу документів передбачення, а саме – Петро Порошенко зробив усе згідно з законами українськими та других держав які тут причетні. Одначе при цьому він зумів обійти оподаткування різних держав включно з Україною. Для Президента України мабуть це не є похвальним.
При цій нагоді мабуть Президент може вияснити також свою категоричність у відмові продати 5 канал. Тут подвійний конфлікт, фінансовий і впливовий бо ЗМІ дуже впливають на громадянську опінію. Людина яка користується офшорними рахунками і “сліпим трастом” мусить це розуміти.
9 квітня 2016р. Нью Йорк, Аскольд Лозинський