У межах 24 Форуму видавців у Львові відбулось 890 заходів: 639 заходів Форуму видавців, в т.ч. 223 заходи в межах тематичних кластерів, 205 подій міжнародного літературного фестивалю, 17 заходів Бібліотечного форуму, 29 заходів благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», 15 заходів не відбулося.
Зокрема відбулося 398 презентацій книг, 190 автограф-сесій, 26 поетичних читань, 36 авторських зустрічей, 127 дискусій, 41 лекція, 39 майстер-класів, 7 творчих зустрічей, 11 круглих столів, 11 мультимедійних проектів, 6 концертів, 5 театральних вистав, 4 кінопоказів, 4 виставки.
Участь у Літературному фестивалі взяли письменники з України та 24 країн світу: Австрія, Білорусь, Боснія, Велика Британія, Сербія, Хорватія, Чехія, Словаччина, Польща, Литва, Швеція, Швейцарія, Франція, Німеччина, Норвегія, Нідерланди, Китай, США, Данія, Ізраїль, Індія, Чорногорія, Росія, Словенія.
Спеціальні гості фестивалю:
Крістоф Родлер (Австрія), Андрей Хадановіч (Білорусь), Бекім Сейранович (Боснія/Норвегія), Генрі Марш і Філіп Сендс (Велика Британія), Пітер Х. Фогтдаль (Данія), Вольф Москович і Віктор Радуцький (Ізраїль), Рошелль Поткар (Індія), Бей Лінґ (Китай\США), Сара Пуассон (Литва), Єелле Рюмер (Нідерланди), Ян Ваґнер (Німеччина) Вітольд Шабловський, Ізабелла Хруслінька і Гжегож Касдепке (Польща), Мир’яна Новакович (Сербія), Віда Огнєнович (Сербія), Ерік Шімшік (Словаччина), Аня Штефан (Словенія). Алісія Гарріс і Наталі Гендаль (США), Жуль (Жульєн Бержо) (Франція), Томіца Байсіч (Хорватія), Марія Ілляшенко (Чехія), Ярослав Шимов (Чехія/Білорусь), Андрей Шарий (Чехія/Росія), Огнєн Спахич (Чорногорія) Каталін Доріан Флореску (Швейцарія), Ліна Егдель (Швеція)
Також була можливість почути Міністра освіти і науки Лілію Гриневич, Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, директора Інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна, заступника Глави Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, засновника Індустріального Союзу Донбасу Сергія Таруту, депутата Європарламенту Богдана Здроєвського, екс-директора польського Інститут книжки Гжегожа Гаудена.
На Форумі традиційно презентували свої нові книги найвідоміші українські автори: Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Любко Дереш, Андрій Курков, Юрій Винничук, Наталка Сняданко і багато інших.
Кількість відвідувачів заходів понад 15 тис. осіб.
Найбільш відвідувані заходи:
- Презентація роману Сергія Жадана “Інтернат” в Опері – 600 відвідувачів
- Ніч поезії та музики non-stop – 800 відвідувачів
- Зустріч з Генрі Маршем – 500 відвідувачів
- Презентація антології “Від Тичини до Жадана” – 400 відвідувачів
- Повернення в Лемберг. Зустріч з Філіпом Сендсом – 350 відвідувачів
- Презентація нової книги малої прози Оксани Забужко – 250 відвідувачів
- Читання німецького поета Яна Ваґнера – 220 відвідувачів
Ганна Улюра, літературний критик: “На Форумі часом так буває: «підсідаєш» на одну з локацій, на якій чотири дні працюють певні тематичні кластери. Дуже зручно, до речі: ефект занурення. Зі мною цього року сталося саме це: розривалася між Коммуною і Театром Леся Курбаса. В першій працювали і презентувалися перекладачі, в другому презентувалися і дискутували письменники (переважно, хедлайнери фестивалю). Склалася вражаюча зміна перспектив: про книжки говорили по черзі то автори, то читачі. Аудиторія на цих майданчиках майже не збігалася – люди були всюди і чимало, але не ті самі. Час уже припиняти розмови, що нам бракує читачів. Час уже більше довіряти тим самим читачам: бо вони свідомо обирають перспективу, з якої споживатимуть культурний продукт. Для мене це відкриття Форуму-2017, і для того було варто обмежити рух між двома «тематичними» локаціями”.
Оксана Зьобро, керівник піар-відділу Видавництва Старого Лева: “Форум видавців для Старого Лева цього року був дуже значущим. В першу чергу тому, що для нас це чудовий майданчик для комунікції між нами, нашими авторами, перекладачами, ілюстраторами та читачами. Ми неймовірно тішимося, що всі наші події (а їх було аж 33) знайшли свою аудиторію. Генрі Марш та Філіп Сендс, книжки яких – подія для світового, а відтепер і українського літературного процесу, були приємно вражені реакцією та активністю аудиторії, а також майже двогодинними автограф-сесіями. Для нас було великою честю, адже презентація книжки “Поезія Келії” Костянтина Москальця, яка відбулася в рамках програми Старого Лева на цьому Форуму, це була перша презентація автора в його житті. І це вражає і зворушує”.
У книжковому ярмарку взяли участь 265 видавничих та книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, громадських організацій, фондів. З них 198 видавництв, в тому числі 23 взяли участь у книжковому ярмарку вперше.
Видавці привезли на форум понад 100 тон книжок, з яких 60 тон безкоштовно доставила “Укрпошта” – поштово-логістичний партнер 24 Форуму видавців у Львові. Така масштабна безкоштовна послуга була здійснена вперше в Україні. “Укрпошта історично співпрацює із видавцями, ми були є і будемо основним поштово-логістичним партнером для видавців. Саме пошта є містком між видавцем та читачем. Адже в більшості випадків книжка потрапляє до читача саме поштою. Форум видавців є значною подією не тільки для Львова, а для всієї України. Цього року ми здійснювали доставку книжок на Форум із різних куточків України, сподіваємося, що географія книжкотворення з кожним роком буде все більше розширюватися, а ми будемо створювати та вдосконалювати комфортні умови для логістики книжок”, – зазначила Анастасія Остренська, начальник відділу бренд-маркетингу ПАТ “Укрпошта”
Книжки були представлені на 208 стендах у Палаці мистецтв, а також в 152 торговельних наметах перед Палацом Мистецтв, Палацом Потоцьких і 80 наметах на проспекті Свободи.
Виставкова площа нетто у приміщенні Палацу мистецтв і галереї становить 1650 кв.м.
Цього року з ініціативи Тараса Возняка, директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького, був змінений план розташування торгових наметів у подвір’ї Палацу Потоцьких: ятки були розташовані на просторішій площі за Палацом Потоцьких, де є 100-метрова прогулянкова доріжка і травник, на якому була розміщена лаунж-зона і фуд-корт.
Всього зареєстровано 3841 учасника Форуму, серед яких: видавці, книготорговці, автори, перекладачі, ілюстратори, а також учасники Бібліофоруму.
Книжковий ярмарок в Палаці Мистецтв відвідало 37548 особи,
з них:
21089 придбали квитки
16419 осіб, які скористалися правом безкоштовного входу, з них:
9332 осіб літнього віку,
599 особи пільгових категорій
2040 працівників в сферах освіти та культури
1635 гостей, яких запросили учасники форуму
2813 гостей, яких запросили партнери форуму або ж вони виграли квитки в різних конкурсах
Це приблизно на 10 % менше, ніж у 2016 році, але на рівні 2015 року.
Соцмережі. За подіями Форуму стежили близько 40 000 підписників наших сторінок у соцмережах – Facebook, Instagram, Twitter. Відвідувачі Форуму видавців мали змогу користуватись друкованою програмою заходів, програмою на сайті bookforum.ua. За період з 11 по 17 вересня сайт Форуму видавців відвідало 80 тис. користувачів. Кількість переглянутих сторінок налічує 1 млн 200 тис.
Події 24 Форуму видавців у Львові висвітлювали 789 акредитованих журналістів із 320 ЗМІ.
Впродовж липня-вересня про Форум було написано близько 1000 матеріалів, знято 200 сюжетів та записано понад 100 радіоефірів. Журналістський інтерес не вщухає і досі.
Привітання учасникам та гостям 24 Форуму видавців надіслали Президент України Петро Порошенко та Міністр культури України Євген Нищук.
У привітанні Президента, зокрема, зазначено: «Глибоко символічною є фокусна тема цьогорічного Форуму – точка творення. Сьогодні Україна перебуває саме у такій точці формування свого європейського майбутнього, історичній точці неповернення в минуле. Ваш Форум і представлені на ньому твори допомагають мільйонам людей у цьому творенні, у відстоюванні місця в цьому бурхливому світі, власного погляду на життя та свободу. Висловлюю вам за це свою глибоку вдячність».