VI Всеукраїнський форум українців –прояв солідарності між діаспорою і Україною

На минулих вихідних до Києва на VI Всесвітній форум українців прибуло близько 300 представників українських діаспор з 36 країн світу, в тому числі 16 делегатів з Російської Федерації. Вперше за всю історію проведення форуму українська держава не підтримала захід. Натомість Українська Всесвітня Координаційна Рада доклала усіх зусиль, аби вище зібрання закордонного українства відбулося.

В урочистій президії, що відбулася в Українському домі, взяли участь перший Президент України Леонід Кравчук, третій Президент Віктор Ющенко, Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, Президент Світового конгресу вільних українців та ініціатор створення УВКР Юрій Шимко, Генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів, народний депутат Іван Крулько, Почесний консул України в Казахстані Анатолій Тарасенко, Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, Голова об’єднання українців у Бразилії Вітторіо Сиротюк та інші почесні представники українських громад у світі.

14021609_1314590665248156_7164809576869818330_n

Під час заходу доповідачі говорили про ціну незалежності і великий вклад української діаспори в розвиток нашої держави. Як зазначив Голова УВКР Михайло Ратушний, цьогорічний форум – вищий прояв солідарності між світовим українством і Україною, яка воює, а також акт підтримки наших бійців. Адже серед представників закордонного українства є багато добровольців, які захищають східні кордони. Багато з них уже полягло від куль російських окупантів, зокрема Василь Сліпак та Марко Паславський. Їх, а також інших героїв, що віддали своє життя заради України, вшанували на форумі хвилиною мовчання.

На початку зібрання Михайло Ратушний наголосив, що робота із закордонним українством вимагає системності, солідності та сталого підходу, і вніс ряд пропозицій, зокрема затвердження на наступні п’ять років державної програми по роботі із закордонним українством, а також створення спеціальної агенції, яка б займалася вирішуванням нагальних питань діаспори. Також Михайло Ратушний запропонував внести зміни в закон України «Про статус закордонного Українця», які б змогли полегшити процедуру набуття карти українця, і ввести постійну практику парламентських слухань з актуальних питань діаспори: проблем трудової міграції, задоволення гуманітарних чи освітніх потреби українців за кордоном. В’ячеслав Кириленко, вислухавши усі побажання голови УВКР, пообіцяв, що занепокоєння, висловлене на форумі, обов’язково озвучить під час найближчого засідання парламенту.

Під час свого виступу Віктор Ющенко зауважив, що цьогорічний форум має прийти до формалізації і концентрації тих задач, навколо яких народ зможе об’єднатися. «Це не проблема грошей, це проблема нашої волі, нашого бажання. Має бути спільна уява про план дій на майбутнє», – сказав третій Президент України.

«Єдність всієї української нації в Україні та Світі є єдиною запорукою нашої перемоги.

Не в наших силах одномоментно завалити всю стіну схем реваншу, корупції, криміналу та російської агентури, вимурувану в єдиний моноліт. Але в наших силах спільними зусиллями, за підтримки світового українства, вибивати по цеглині з цього муру і тоді та омріяна перемога і УССД, за яку поклали голову кращі покоління і продовжують гинути українці, стане реальністю та питанням часу. Саме тоді ця жертва не буде змарнованою. В єдності наша сила! Майданівське гасло «Разом і до кінця!» не втрачає своєї актуальності, а навпаки наповнюється новим, глибшим, змістом і вірю, що наша сьогоднішня зустріч стане тому підтвердженням», наголосив у своєму виступі координатор мережі «Вільні люди» Сергій Кузан.

14021522_10202078696005775_1633192071779839698_n

На думку депутата Івана Крулька, майбутнє України за молоддю. Відомо, що з двадцятимільйонної української діаспори шість мільйонів – це громадяни віком до 35 років. Ці люди – унікальний потенціал, який при створенні сприятливих умов зміг би дати шалену можливість для росту нашої держави.

Євген Чолій заявив від імені всього закордонного українства, що вірить в оновлену Україну і спільну перемогу над російським агресором. Адже держава, яка має такий народ і такий величезний потенціал, здатна на великі здобутки і перемоги.

Відбулося нагородження переможців Міжнародного конкурсу «Найкращий вчитель української мови за кордоном» за 2015-2016 навчальні роки. Конкурс проводиться вдруге й ініційований УВКР. Цьогоріч у ньому взяло участь сто чотири вчителя. Ці фахівці прищеплюють любов і повагу до української мови дітям, які живуть за межами країни своїх предків.

14021679_1314590545248168_3430246430292185346_n

Лілія Гриневич особисто вручила відзнаки Міністерства освіти і науки України та подарунки від УВКР чотирнадцятьом найкращим вчителям української мови. Перед врученням нагород Міністр освіти і науки заявила, що українська мова повинна отримати статус мови міжнародного спілкування. «Ми недавно затвердили загальноосвітній стандарт з української мови як іноземної відповідно до європейських рекомендації. Ми просто повинні прийти до міжнародно визнаного сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної. Таким чином ми запросимо представників інших національностей вивчати українську мову».

Підготувала Ольга Семиляк, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа