Союз українських організацій Австралії (AFUO) відкидає хибний аналіз, запропонований професором Джо Сіракузою, деканом Global Futures Університету Кертіна, у своєму інтерв’ю Sky News 22 квітня.
«Професор Сіракуза виступав у засобах масової інформації, применшуючи важливість величезного пакету допомоги, ухваленого Палатою представників США на вихідних. Він абсолютно дезінформований, коли заявляє, що «Україна програє цю війну», що узгоджується з пропагандою, яка надходить із Кремля з першого дня повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року», – сказав Стефан Романів, співголова OAM. АФУО.
«Як заявив президент України Володимир Зеленський, допомога США означатиме, що Збройні сили України отримають можливість «стабілізувати ситуацію та повернути ініціативу». Експерти з питань оборони, такі як Мік Раян, оцінили ситуацію та вірять, що за належної підтримки Україна досягне значного прогресу.
«Він визнає, що українці героїчно воювали, але абсолютно дезінформований, стверджуючи, що Україна втрачає 30 000 чоловік на місяць — йому слід було заперечити це в реальному часі в ефірі. Україна продовжувала ефективно захищати значні ділянки своєї території від величезної кількості російських військ протягом останніх шести місяців, у той час як допомога США була призупинена в Конґресі», – сказав пан Романів.
«Порада професора Сіракузи про те, що зараз настав час для дипломатичного рішення, свідчить про його погане розуміння Росії – дипломатичне «рішення» означало би просто тимчасову паузу у військових діях, поки годинник цокає, поки Москва знову не накаже своїм військам взяти українську територію і вбивати українців. Це дало б Кремлю час перегрупуватися і, зрештою, поширити свої амбіції на інші вільні країни Східної Європи.
«Перемога Росії в Україні матиме катастрофічні наслідки для світового порядку. Як декан глобального майбутнього, професор Сіракуза повинен мати можливість зрозуміти цю реальність і запропонувати конструктивні погляди, які визнають Росію агресором, чиї дії руйнують глобальний порядок, заснований на правилах, на який покладається Австралія.
Противники Австралії уважно стежать за тим, що відбувається в Україні: аналізують довговічність зобов’язань Заходу; відстеження швидкості руху грошей і зброї через два роки; треба судити про те, чи уряди поєднують п’янку риторику зі змістовними діями. Це особливо актуально зараз, коли Росія надсилає в Україну в середньому 100 ракет, безпілотних літальних апаратів-камікадзе та керованих бомб щодня в 2024 році. Тому важливо, щоб прихильники України допомагали Україні утримувати фронт», – підсумував пан Романів.