УЦБС на Саміті Світового Конгресу Українців – про військову перемогу України

У залах  Парламенту   Румунії  у  Бухаресті  пройшов Саміт Світового Конґресу Українців, який зібрав понад 200 очільників та представників українських громад із 55 країн та 5 континентів світу.

Зокрема, учасниками  та почесними гостями заходу стали представники українського та румунського урядів, міжнародні експерти,  партнери, прихильники та друзі СКУ. В роботі саміту також взяла участь координаторка  міжнародної співпраці  УЦБС Соломія Хома.

Впродовж трьох днів учасники зустрічі обговорювали  ключові напрямки в діяльності СКУ (а це перемога,  відбудова України, і сильний український світ) та шукали відповіді  на історичні виклики, які стоять перед Україною та світовим українством. 

Важливою складовою підтримки України у війні  і її майбутньої перемоги є зброя, надана нашими партнерами. Тому адвокація в цьому напрямку є ключовим пріоритетом”, – зазначила на дискусійній панелі,  присвяченій військовій допомозі Україні, С. Хома.

Також у рамках Саміту пройшли панельні дискусії з питань інтеграції українських переселенців у громади, сприяння політиці їхнього повернення в Україну, напрацювання  механізмів протидії “рускому міру”, пошуків шляхів розбудови молодіжного руху в діаспорі, зміцнення єдності та співпраці серед глобальної мережі українських громад.

Як відзначив на Саміті Президент СКУ Павло Ґрод, “нині існує багато викликів і ми мусимо думати, як організувати життя – обʼєднати новий український світ довкола України”.  А голова Європейського Конгресу Українців Богдан Райчинець наголосив на важливості і ролі Європи, яку вона відіграє від початку війни.

Проведення заходу стало можливим завдяки сприяння Спілки українців Румунії.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа