Польська прокуратура закрила справу: Купріянович невинний

kuprianowicz

Районна прокуратура в Замості закрила слідство у справі промови Григорія Купріяновича, голови Українського товариства у Любліні, з якою він виступив 8 липня у Сагрині. Про це розміщено інформацію на сайті прокуратури.

„Окружна прокуратура в Замості проводила розслідування на підставі повідомлення Люблінського воєводи Пшемислава Чарнека про можливість скоєння злочину 8 лиспня в Сагрині (…) Григорієм К. – головою Українського товариства в Любліні, тобто злочину, що міститься в статті 133 карного кодексу.

Рішенням від 28 листопада 2018 року припинено слідство у справі публічного зневаження (…) польського народу Григорієм К., який під час свого виступу, коментуючи події, що сталися 9-10 березня 1944 року в Сагрині, коли було вбито осіб української національності, підсумував: „… цей злочин проти людства був вчинений членами польського народу, партизанами Армії Крайової, які були вояками польської держави в підпіллі…” , – тобто про дію зі ст. 133 карного кодексу. – щодо ствердження, що ця дія не містить ознак кримінальної”, – йдеться у офіційному повідомленні.

Базуючись на зібраному матеріалі в „справі Купріяновича”, прокуратура вирішила, що бракує причин вважати, що виголошена промова українського діяча могла зневажити польську державу чи народ.

Слід згадати, що 21 серпня прокуратору повідомила „Нашому слові”, що відповідно до кримінально-процесуального кодексу розслідування справи повинно закінчитися через 3 місяці. Прокуратура в Замості відкрила слідство у справі Голови Українського товариства д-ра Григорія Купріяновича 10 серпня.

Опубліковано Українці в світі.