ІІ Форум мігрантів УГКЦ Європи

Sviatoslav

У Римі відбувався ІІ Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи.

Відкриваючи його, Владика Йосиф (Мілян) сказав, що кожний період по своєму унікальний. Європа дає взірці нової української міграції. І майбутнє будується сьогодні. Нині спілкування між людьми на далеких відстанях – звичне явище. Але кожну спільноту творять живі люди. Найважливішим у ній – християнське виховання, яке, за словами Митрополита Андрея, «є більшим, ніж добро усього світу».

Підсумовуючи свій виступ Владика Йосиф наголосив, що молодь, вихована Митрополитом Андреєм, не зреклася Церкви та України у 1939, 1941, повоєнних роках. Ще не все зроблено для Батьківщини і треба «великого бажати» у правильному напрямку.

Про важливість і значущість Форуму в умовах творення нової української діаспори говорив й апостольський візитатор для українців-католиків в Італії та Іспанії Владика Діонісій (Ляхович). Він оприлюднив цифру – 19 330 українських дітей нині навчаються в італійських школах. Як приклад, навів свій рід. Предки Владики Діонісія виїхали з України 125 років тому.

Президент Асоціації Святої Софії, саме тут відбувався ІІ Форум мігрантів, отець Марко Семеген виокремив титанічну працю Верховного Архієпископа Йосифа Сліпого, завдяки якому постав храм, що збирає «у розсіянні сущих» і є символом відродження української душі.

Так само про український дух, який панує на Форумі, говорила посол України при Святому Престолі у Ватикані Тетяна Іжевська. Отець Джовані де Робертіс виокремив важливість заходу та місце його проведення. У Римі, як у центрі священства. «Вірність Церкві ваші святі попередники свідчили кров’ю мучеництва. Ваша зустріч у зведеній Йосифом Сліпим церкві – добре місце, щоб говорити про наболіле. Свята Софія – Батьківщина для мігрантів», – наголосив він.

Також на Форумі йшлося про 25 тисяч українських студентів, які навчаються тільки в Італії. Найпершим їхнім помічником і порадником є українська греко-католицька церква. «Прийняти, захистити, розвинути та інтегрувати». Ці основні аспекти виокремив у своєму зверненні голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький. Аби не загубитися у світі має бути співпраця між церквою, державою та громадськими організаціями.

Отець Микола Матвіївський із Великої Британії наголосив на масштабності кризи в українській міграції. Діти підростають і «не знають українства». На потребі спеціальної підготовки священиків для діаспори. Бувають випадки, коли отець не знає мови країни, в якій перебуває. Це відштовхує прихожан, утруднює порозуміння з ними.

Вітання учасникам Форуму від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич передав її заступник Павло Хобзей. Він виокремив церкву і школу, які є головним фундаментом виховання дітей та молоді.

Отець Ігор Данильчук з Козерти (Італія) повернувся до згадуваної Владикою Діонісієм цифри у майже двадцять тисяч українських дітей, які навчаються в італійських школах. Лише близько однієї тисячі цих дітей відвідують українські школи, яких на Апеннінському півострові чотири десятки. Він розповів про організацію та проведення Кубку єдності українців Італії з футболу. Його роль важко переоцінити, адже саме на таких заходах, окрім спортивної складової, українці знайомляться, діляться досвідом.

Наголошувалося на ролі духівника. Бо духовність – це спрямованість людини до вищого ідеалу, до вищих цінностей. Також йшлося про можливе викладання окремих предметів у школах через інтернет, онлайн, бо бракує вчителів. Та якщо школи діють, то проблема дитячих садочків дуже нагальна. Їх нема!

Час проведення ІІ Форуму мігрантів УГКЦ Європи співпав із Папським Синодом. Саме тому Блаженнійший Святослав взяв участь у Форумі наступного дня. «Не сподівайтеся, що церква наперед має всі відповіді на ваші запитання. Маємо шукати їх разом. Хотів би, щоб наш захід став простором слухання. Бог нас не тільки слухає, а й вислуховує», – сказав глава УГКЦ. Він провів паралель із Папським Синодом, на якому тема молоді також була головною. Блаженнійший застеріг, що молодь нині – одна із найбільш загрожених верств людства. Молоді люди потребують спільноти, родини. Він запевнив, що Українська греко-католицька церква завжди була є і буде для нас Матір’ю.

Учасники ІІ Форуму мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи затвердили резолюцію. Очікується, що наступна зустріч відбудеться через два роки у Люрді.

Григорій Жибак, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа