52-гі річні Загальні Збори Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи у США

UkrNatFCU

У неділю, 25 березня 2018 року, відбулися 52-гі річні Загальні Збори Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи. В залі Українського Народного Дому в Нью Йорку, зібралася українська громада, члени та гості Кредитівки, щоб в наступний раз почути про успішне завершення 2017 фінансового року та чим члени Дирекції нас можуть потішити в цьому 2018 році.

Загальні Збори відкрив Голова Ради Директорів Кредитівки Степан Качурак. Проголосивши Збори правосильними, він запросив Отця Митрофорного Протоєрея Володимира Музичку, настоятеля Української Православної Катедри Святого Володимира провести молитву. Після молитви Голова запросив Секретаря Ради Директорів Д-ра Артура Григоровича зачитати список членів, які відійшли у вічність у 2017 році. Хвилиною мовчанки вшановано їхню память, рівночасно, Українських Героїв які полягли у бою на Українських землях, відстоюючи права всіх Українців, Територіальну Цілісніть Нашої Держави та правдиву її Незалежність. Вшанували всіх Борців Української Армії, Добровольчих Батальйонів, Добровільних Вояків та всіх невинних людей які загинули в Боротьбі за здійснення Незалежної – Гідної – Держави України проти історичного загарбника РОСІЇ.

Опісля Степан Качурак привітав усіх присутніх, а тоді представив президіальний стіл, за яким сиділи : пан Ярослав Кошелевський – Заступник Голови Ради Директорів, Д-р Артур Григорович – Секретар, пан Юрій Баюрак – Член, Д-р. Адв. Андрій Шуль – Голова Контрольної Комісії, панна Мирослава Греб Секретар та пан Остап Глинський – Член.

Продовжив з представленням достойних гостей, які прибули на Збори, зокрема представників уряду України, різних українських організацій, установ та сусідніх Кредитівок. Серед гостей на Збори Кредитівки прибули : від Постійного представництва України при ООН – Надзвичайний Уповноважений посол Володимир Єльченко, від Генерального консульства України в Нью Йорку – Генеральний Консул Олексій Голубов який прибув з Консулом Денисом Семеновичем; Отець Митрофорний Протоєрей Володимир Музичка настоятель Української Православної Катедри Святого Володимира; Отець Протоєрей Тарас Мазур настоятель Української Православної Катедри Святої Тройці”; Отець Еміліян Дорош парох Української Католицької Церкви Святого Юра”; голова Централі Українських Кредитівок Америки пан Андрій Горбачевський, Заступник Голови Ради Директорів Кредитівки СУМА Йонкерс Стефан Капітула, який прибув із членом паном Андієм Бурчаком; Скарбник Ради Директорів Кредитівки НОВА у Кліфтоні Н.Дж. пан Микола Косцьолек, який прибув із членом паном Павлом Фіголем; Аудитор Тома Одонел ( Thomas J. O’Donnell, CPA of Wojeski & Company CPA’s. P.C. ), Надія Савчук – почесна Голова Нью Йоркської Округи Союзу Українок Америки, Наталка Качурак – Засупник Голови Головної Управи Обєднання Жінок Оборони Чотирьох Свобід України; Галина Романишин – Голова Округи Нью Йорку Союзу Українок Америки; Юрій Федорів – Голова Церковного Комітету та Староста Хору Української Православної Катедри Святого Володимира в Нью Йорку та Президент Фундації Федорівих”; Сергій Тарновецький – Директор Української Інтернет Радіо Домівка, Микола Костинюк – представник Церковної Управи Української Православної Церкви Всіх Святих”; Андрій Щегельський – Заступник Голови 41-го Відділу ООЧСУ у Бруклині, Богдан Гаврилюк – Представник 2-го Відділу ООЧСУ у Нью Йорку та пані Ольга Кузишин- Воляник – представник Фундації УВУ.

Голова Зборів спеціально представив одного із основоположників Кредитівки, довголітнього бувшого Голову Дирекції, який на даний момент знаходиться на заслуженому відпочинку – п. Всеволода Саленка.

Після представлення гостей перейшли до головної частини Зборів – ознайомлення зі звітами. Першим свій Звіт прочитав голова Дирекції Степан Качурак, в якому звітував про успішне закінчення 2017 фінансового року завдяки професіоналізму та відповідальності членів Дирекції та офіцерів Кредитівки. А найголовніше завдяки співпраці Дирекції з працівниками та членами Кредитівки. Незважаючи на не визначений економічний стан в країні, Кредитівка змогла утримати свої позиції, забезпечивши потреби наших членів та досягнувши рентабельності. Голова подав до відома що завершений новий Веб-сайт для користування всіх членів. Дуже гарно вироблений за який склав подяку Заступникові голови Дирекції панові Ярославу Кошелевському, який заініціював та доглядав даний проект, та рівночасно пані Наталії Пачашинській, панові Ярославу Завійському та пані Наталії Фесак за іхній вклад для його удосконалення.

Приємно також було почути, що особливого рівня набула співпраця з українською громадою, а саме з українськими організаціями такими як СУМ, Пласт, УККА, ООЧСУ, ОЖ ОЧСУ, СУА, Нова Хвиля, і т.д. , представництвом Українського Уряду, Українською Пресою та Українськими Церквами. Наша фінансова установа бере активну участь у заходах, які проводяться нашими українськими організаціями на благо України та продовження розвитку української громади тут в США.

Кредитівку відвідали визначні українські діячі та інші достойні урядовці України та Діаспори.

Дуже приємно було заслухати інформації що голова дирекції : пан Степан Качурак мав особливу нагоду та честь отрмати як перший іноземець надзвичайну нагороду : Медалю та Почесну Грамоту Верховної Ради УкраїниЗа особливі заслуги перед Українським народом з рук Андрія Парубія ( Голови Верховної Ради України ) та повторно Народного Депутата України Олега Медуниці у приміщенні Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери в Києві.

Підчас вручення нагороди висловив свою сердечну подяку за такий надзвичайний дорогоцінний привілей та промовив що : Я тільки є речником цієї нагороди, Вона належеть усім Українцям діяспори в США таким як : членам Організації Оборони Чотирьох Свобід України ( ООЧСУ ), Обєднання Жінок Організації Оборони Чотирьох Свобід України ( ОЖ ОЧСУ ), Спілці Української Молоді ( СУМ ), Товариству Колишніх Вояків УПА, Українському Конгресовому Комітету Америки ( УККА ), ПЛАСТу, Союзу Українок Америки, Новій Українській Хвилі, та багатьом іншим ; але спеціально членам нашої Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи – тому що Вони від першої хвилини загрози супроти України та українського народу, зреагували на наші прохання та звернення і підтримували у всяких способах : чи то у фінансовому , чи у політичному , чи у гуманітарному всюди де була потреба, тому що ці чудові люди, патріоти у своїх серцях та в душі, відчувають та люблять Україну та Український народ понад усе.

На закінчення Голова висловив сердечну подяку членам Дирекції, Контрольної Комісії, Головній Управительці п. Наталі Пачашинській та всім працівникам Кредитівки за їхнє старання та співпрацю; а найголовнішою подяка була для членів – за їхню довіру та щиру підтримку.

Наступним звіт Скарбника зачитав заступник голови дирекції : пан Ярослав Кошелевський. Звіт скарбника свідчив про фінансову стабільнісь та життєдатність Кредитівки. Нерозділений прибуток та резерви які зросли до $ 16,011,152 дол., вартість активів зросла до суми $ 145,590,636. Наша рентабельність була стабільною, в результаті чого чистий прибуток склав $ 566,313.00 дол. Протягом того ж року Рада Директорів ухвалила суму понад $ 100,000.00 дол. для підтримки українських церков, Організацій, громадських установ та Преси ( Українських Газет ). На закінчення пан Ярослав Кошелевський від імени пані Наталі Воробець – Симчик подякувала Раді Директорів, членам Контрольної Комісії за їх самовідданість та роботу в якості волонтерів, а найголовніша подяка для членів Кредитівки.

Після зачитаних Звітів , так як питань до Звітів та дискусій не було, приступили до звіту Голови Контрольної Комісії Адвоката Д-ра Андрія Шуля який після свого звіту відзначив найдзвичайну співпрацю між дирекцією та офіцерами, та висловив признання за дуже професійну – фахово виконану працю в 2017-му році та подякував Голові Ради Директорів Степанові Качураку за дуже добре ведення напряму нашої Кредитівки та ухвалив абсолюторію за проведену взірцеву працю.

Опісля звітодавців приступили до привітів.

Першим зі своїм привітом виступив Надзвичайний Уповноважений Посол Постійного представництва України до ООН Володимир Єльченко. Пан Єльченко привітав Загальні Збори та подякував за постійну співпрацю та підтримку Української Національної Федеральної Кредитової Кооперативи спеціально голові Ради Директорів за невтомну його громадську працю яку виконує та за постійний позитивний відгук та підтримку коли до нього напрямлюється звернення. Пан Єльченко поздоровив голову ради директорів пана Качурака за заслужену нагороду від Уряду України за дуже активну та віддану працю для благо України, Українського народу та Української діаспори. Всі присутні в залі вітали його теплими оплесками.

Наступним своє привітання від Генерального Консульства України в Нью Йорку висловив Генеральний Консул Олексій Голубов. Пан Голубов у своєму привітанні додав дуже цінні інформації про актуальний стан в Україні та кроки які відбуваються. Пан Голубов також долучився до щирої подяки голові Ради Директорів Степану Качураку за його постійну віддану громадську працю та повторно ґратулював за заслужену нагороду Уряду України та рівночасно подякував Українській Національній Федеральній Кредитовій Кооперативі за співпрацю та постійну підтримку. З привітами також виступили голова Централі Українських Кредитівок Америки пан Андрій Горбачевський; член Ради Директорів Кредитівки СУМА Йонкерс Андрій Бурчак який окрім щирого 52-го привітання Кредитівки СУМА Йонкерс, підкреслив віддану чудову роботу у підтримці України, Голови Ради Директорів Степана Качурака в цей тяжкий для неї час; висловив словами : один із найбільш відданий незамінний лідер активіст нашої Української громади. Продовжували привіти : пан Павло Фіґоль член Ради Директорів Української Федеральної Кредитівки НОВА у Кліфтоні Н.Дж. Голова Ради Директорів прочитав привіти : Владики Павла Хомницького – Української Католицької Епархії в Стемфорді; та Українського Конгресового Комітету Америки – Андрій Футей – Президент. Продовжувалися усні привіти та подяки : п. Галина Романишин – голова Нью Йоркської Округи СУА; п. Сергій Тарновецький – Директор Української Інтернет Радіо Домівка, Микола Костинюк – представник Церковної Управи Української Православної Церкви Всіх Святих”; Андрій Щегельський – Заступник Голови 41-го Відділу ООЧСУ; Пан Василь Барабаш – Директор Української Мистецької Дитячої Студії при УККА ( Член Спілки Художників України ).

Після привітів приступили до звіту Номінаційної Комісії у складі : Остап Глинський – Голова, Галина Романишин – Секретар та Наталія Костинюк – Член.

Голова пан Остап Глинський представив звіт, та оскільки не згасалися каденції членів дирекції, голосування не відбулося.

Приємна несподіванка відбулася у дуже дружній атмосфері, пан Степан Качурак поздоровив та висловив подяку за постійну добру професійну працю та запросив всіх присутніх долучитися до привіту та побажання в день народження одного із офіцерів УНФКК пана Ярослава Завійського. Всі присутні відспівали Многая Літа під акомпанемент звуків гітари.

Для завершення 52-их Загальних Зборів УНФКК, Голова Ради Директорів попросив Отця Митрофорного Протоєрея Володимира Музичку та Отця Еміліяна Дороша провести спільну кінцеву молитву та благословення.

Голова Дирекції Степан Качурак висловив сердечну подяку всім членам та присутнім за їхню участь та постійну підтримку та проголосив Збори Української Національної Кредитової Кооперативи Закритими о 3:15 по полудні. Закінчили Збори відспіванням Українського Національного Гімну під акомпанамент на фортепіяні Д-ра. Адв. Андрія Шуля з участю всіх присутніх в залі та Українськими гучними висловами : Слава Україні ! де всі присутні однозвучно відповідали : Героям Слава ! та : Україна ! Понад Усе !

Богдан Гаврилюк

Опубліковано Українці в світі.