Українська громада вітає останню підтримку Австралії, закликає до виділення коштів з федерального бюджету

Союз українських організацій Австралії (AFUO) тепло вітає вчорашній візит віце-прем’єр-міністра та міністра оборони Австралії Річарда Марлеса до України, де він оголосив про вкрай необхідну військову підтримку Австралії. «AFUO в захваті від візиту Річарда Марлза в Україну цими вихідними. Бути зараз в Україні — це розуміти реальність війни — відчувати її вплив на вулиці та на громаду.

Ми раді, що міністр знайшов час, щоб побувати в Україні, і віримо, що його візит ще більше загострить його розуміння того, що стоїть на терезах цієї боротьби — не лише для України, а й для ліберальних демократій і глобального світу, заснованого на правилах і порядку», – сказав Стефан Романів, OAM, співголова AFUO.

«Ми вітаємо додаткову підтримку, оголошену сьогодні міністром, яка допоможе у сферах, які вже давно є пріоритетними для України, включаючи протиповітряну оборону, безпілотники та боєприпаси. У своєму нещодавньому виступі в Національному прес-клубі міністр мав рацію, зазначивши, що «історія судитиме нас не за тим, що ми говоримо, а за тим, що ми робимо». Це сигналізує про зміну характеру підтримки Австралії», – сказав пан Романів.

«Внесок Австралії відбувається завдяки неймовірно значній підтримці, наданій цього тижня Сполученими Штатами та Сполученим Королівством — нашими партнерами в AUKUS і на передовій збереження миру та подолання автократії. Австралія може і повинна відігравати більшу роль у підтримці України відповідно до нашого розміру як 12-ї найбільшої економіки у світі.

«AFUO продовжує наш заклик щодо включення в майбутній федеральний бюджет статті, яка передбачає нові гроші для України. Це вкрай необхідно, щоб подолати нерішучість у Міністерстві оборони, яке, здається, дедалі неохочіше обіцяє Україні гроші чи обладнання — навіть те, що Австралії не потрібно, як-от вертольоти Taipan», — сказав пан Романів.

«Певний період у 2022 році Австралія була провідним контрибутором в Україну, який не входить до НАТО. Зараз ми п’яті. Зменшення масштабу показує наш внесок яскраво: Австралія посідає 35-е місце серед 41 країни-донора за ВВП, згідно з даними Кільського інституту. Ми останні серед розвинутих країн G20, які підтримують Україну.

«Українці неймовірно вдячні за внесок Австралії, але зараз настав час бути сміливими, подвоїти зусилля та діяти швидко. Допоможіть українцям витримати фронт. Захистити демократію нелегко, щоб швидко чи дешево. Але це правильно. AFUO в захваті від того, що міністр Марлес на власні очі побачив, за що бореться Україна і чому допомагати більше в інтересах Австралії», – підсумував пан Романів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа