0-23 жовтня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив візит до Мюнхена та Берліна, Німеччина, щоб узяти участь у заходах складової організації СКУ, Об’єднання українських організацій у Німеччині (ОУОН), та представити німецьким високопосадовцям і представникам громадянського суспільства актуальні українські питання.
Мюнхен
20 жовтня 2018 р. в Мюнхені Евген Чолій узяв участь у загальних зборах ОУОН, на яких від імені СКУ привітав учасників, подякував уступаючому Правлінню ОУОН під проводом Лесі Шрамко за співпрацю з СКУ та закликав ОУОН до подальшої взаємодії в просуванні українських інтересів, а також був головуючим на зборах. Загальні збори ОУОН обрали такий склад Правління: Ростислав Сукенник (голова), Андрій Капроцький (перший заступник), Андрій Несмачний (другий заступник), Тарас Федорів (секретар) та Леся Шрамко (скарбник). Під час зборів Евгену Чолію було вручено Грамоту за підтримку в створенні ОУОН та в розгортанні її діяльності.
Е. Чолій виступає під час Загальних зборів ОУОН
21 жовтня 2018 р. Президент СКУ взяв участь у панахиді в рамках ініційованої СКУ Міжнародної акції “Запали свічку пам’яті!” до 85-ої річниці Голодомору, що пройшла на подвір’ї Української Греко-Католицької Церкви Покрови Пресвятої Богородиці та Св. Апостола Андрея Первозванного, та віддав шану полеглим учасникам Євромайдану та захисникам України від російської агресії біля пам’ятного знака “Дерево життя”.
Е. Чолій з Правлінням і Контрольною комісією ОУОН
Зліва направо: Ю. Цюрак, Б. Комаринський, А. Мельник, Е. Чолій, Р. Сукенник, П. Мозолюк,
Л. Шрамко, Т. Федорів та А. Несмачний
Після цього Евген Чолій мав зустріч з українською громадою в парафіяльний залі цієї Української Греко-Католицької Церкви, під час якої представив основні події в Україні та пріоритети СКУ, які перш за все пов’язані з захистом територіальної цілісності України та її європейською і євроатлантичною інтеграцією.
Берлін
22-23 жовтня 2018 р., під час зустрічей з німецькими високопосадовцями і представниками громадянського суспільства, Президент СКУ подякував Німеччині за підтримку України в поборюванні російської агресії, зокрема в переговорах у Норманському форматі. Він також привернув увагу до незаконних дій Російської Федерації, якими вона перешкоджає вільному судноплавству в Азовському морі та негативно впливає на торгівлю з Україною. У цьому контексті Евген Чолій відзначав важливість посилення існуючого режиму санкцій проти Російської Федерації, а також наголошував на потребі розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі. Він також закликав до подальшої активної діяльності Норманського формату переговорів та посилення тиску на Російську Федерацію для якнайшвидшої деокупації Криму та припинення російської агресії на Сході України. Щодо порушення Російською Федерацією людських прав Президент СКУ підкреслював необхідність підтримувати звільнення більше ніж 70 українських політв’язнів Кремля, а також 100 заручників, яких утримують окупаційні сили на Сході України. Окремо Президент СКУ порушив питання про широкомасштабну дезінформацію та кібератаки Російської Федерації та у зв’язку з цим закликав Німеччину до підтримки в питанні зниження втручання Російської Федерації у майбутні президентські і парламентські вибори в Україні. Окрім того, Евген Чолій наголосив на прогресі реформування України та закликав і далі підтримувати європейські та євроатлантичні прагнення України. Він також закликав до припинення проекту “Північний потік-2”, що є вигідним виключно для Російської Федерації, яка буде використовувати його для розбудови свого гібридного арсеналу, котрий вже передбачає військову агресію, кібератаки, втручання в демократичні процеси демократичних країн та дезінформацію. Рівнож Президент СКУ акцентував на 85-ій річниці Голодомору 1932-33 рр. в Україні та закликав Німеччину визнати його геноцидом українського народу.
Під час візиту до Німеччини Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.
“Світовий Конґрес Українців закликає Німеччину і далі займати провідну позицію в поборюванні російської агресії та допомогти Україні відновити свою територіальну цілісність і сприяти миру і безпеці в Україні та в світі, ” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Бек Марілуїзе, колишній депутат Бундестаґу та співзасновниця аналітичного центру “Zentrum Liberale Moderne”
Дідріхсен Ян, Президент Товариства захисту пригноблених народів
Ґартшор Джефф, Тимчасовий повірений у справах Канади в Німеччині
Кауфман Вальтер, Голова Департаменту Східної та Південно-Східної Європи Фонду Генріха Бьолля
Люттенберґ Матіас, Голова Відділу №212 (Центральна, Південно-Східна та Східна Європа; Південний Кавказ, Центральна Азія) при Федеральній канцелярії Німеччини
Оль Вольфґанґ, Бригадний генерал, Начальник Відділу №2 з політики безпеки при Федеральному Міністерстві оборони Німеччини
Пьоттерінґ Ганс-Ґерт, Голова Фонду Конрада Аденауера, колишній Президент Європейського Парламенту
Протман Андреас, Посол, Спеціальний посланник з питань України, Голова Робочої групи з питань України при Федеральному Міністерстві закордонних справ Німеччини
Рістау Аксель, Капітан флоту, Голова Відділу політики з міжнародної безпеки та двосторонніх відносин при Федеральному Міністерстві оборони Німеччини
Савіцкая Свєтлана, Регіональний радник з питань Європи та Центральної Азії, Transparency International