Відбудеться Міжнародна конференція «Українці Балтії: інтеграція і громадотворення»

Що?

Міжнародна науково-практична конференція «Українці Балтії: інтеграція і громадотворення»

Де?

Національний університет «Львівська політехніка». Головний корпус

Зала Захарієвича (ауд. 214)

Покликання на «Zoom»:

Коли?

29 квітня 2025 року. Початок о 10:00

Організатори:

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК)

Віртуальний інститут перспективних досліджень в Україні (VUIAS)

Від початку розгортання повномасштабної війни рф проти України мільйони українців були змушені залишити свої домівки та шукати притулку за кордоном. Більшість із них переїхала до європейських країн. Від 24 лютого 2022 року до кінця 2024 року в країнах Балтії близько 220 тисяч українців звернулися за статусом тимчасового захисту або притулку, із них понад 130 тисяч вже отримали цей статус. Вивчення особливостей їхньої інтеграції в місцеві громади та діаспорні осередки є важливим не лише для забезпечення їхніх соціальних потреб, але й для зміцнення зв’язків між Україною та світовим українством. Адже саме єдність громади, її здатність до самоорганізації та активна громадянська позиція стають запорукою спільної боротьби на військовому, політичному, гуманітарному та інформаційному фронтах.

У цей критичний час надзвичайно важливо усвідомлювати роль українських громад за кордоном. Вони стали не лише осередками підтримки та збереження національної ідентичності, але й потужними платформами для міжнародної солідарності з Україною. Дослідження цих громад допомагає зрозуміти динаміку їхнього єднання, особливості адаптації вимушених мігрантів та взаємодії зі суспільствами, які їх приймають. Це знання є основоположним для розробки ефективної міграційної політики та рішень на державному рівні, що сприятимуть зміцненню нашої спільної стійкості та перемоги.

У межах конференції відбудеться презентація результатів комплексного дослідження «Громадотворення українців Естонії», яке реалізував МІОК у партнерстві з Асоціацією українських організацій в Естонії.

Серед низки питань обговорюватимуться проблеми:

  • Як сформувалася «стара» українська громада в Естонії та які її особливості?

  • У чому полягає специфіка нових громадських організацій воєнних мігрантів з України в Естонії?

  • У яких формах виражається активізм нових українських мігрантів в Естонії та як вони себе сприймають у суспільстві?

Також у межах конференції запланована панельна дискусія, яка стане майданчиком для діалогу та обміну думками для глибшого розуміння проблем українських воєнних мігрантів в Естонії, Латвії та Литві у контексті нового громадотворення, їхнього взаємозв’язку зі давньою громадою та залученість до адвокатування українських питань у країнах проживання.

До участі в заході запрошуємо представників українських громад у країнах Балтії, науковців, дослідників та всіх тих, хто цікавиться і кому не байдужа проблематика українських вимушених мігрантів та української діаспори в сучасних умовах.

За результатами конференції плануємо формування збірника тез доповідей.

Участь у конференції безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Реєстрація доступна за покликанням: https://forms.gle/ECv9GY9eLSpsQ1tY7.

За деталями просимо звертатися на електронну скриньку МІОКу: conference@miok.lviv.ua.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа