Пропагувати або заохочувати геноцид є кримінальним злочином у Канаді

Канада має інструменти для боротьби з пропагандою ненависті, зокрема, статтю 318 Кримінального кодексу, яка встановлює наступне: «(1) Кожна особа, яка пропагує або заохочує геноцид, є винною у вчиненні злочину, що підлягає обвинуваченню і позбавленню волі на строк не більше п’яти років. (2) У цьому розділі геноцид означає будь-які з наступних дій, вчинені з наміром повністю або частково знищити будь-яку ідентифіковану групу, а саме: (а) вбивство членів групи; або (б) навмисне створення для групи життєвих умов, розрахованих на її фізичне знищення […]».

12 квітня 2022 року колишній Президент США Джо Байден кваліфікував звірства, вчинені Росією в Україні, як «геноцид» і пояснив, що: «Я назвав це геноцидом, тому що стає все ясніше і ясніше, що Путін просто намагається знищити навіть ідею бути українцем. Доказів стає все більше».

Пізніше, 27 квітня 2022 року, Палата громад Канади одноголосно ухвалила резолюцію, визнаючи, що «Російська Федерація вчиняє акти геноциду проти українського народу», включаючи: «(ii) систематичні випадки навмисного вбивства українських цивільних осіб та осквернення трупів, […] (iv) катування та встановлення умов життя, що спричиняють тяжкі страждання».

Через десять місяців, 23 лютого 2023 року, Національна асамблея Квебеку одноголосно ухвалила резолюцію, в якій зазначалося: «Що, як і Палата громад Канади, вона засуджує акти геноцидного характеру, вчинені проти українського народу, про які повідомляли ЗМІ».

Окрім Канади, кілька інших країн також визнали цей триваючий геноцид через відповідні акти своїх Парламентів, а саме: Естонія, Латвія, Литва, Польща, Республіка Ірландія та Чехія.

Геноцид є настільки жахливим злочином, що першим договором про права людини, ухваленим Генеральною Асамблеєю ООН, була Конвенція про геноцид.

9 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, і вона була пізніше ратифікована 153 державами-членами ООН, включаючи Канаду, які зобов’язалися не тільки карати злочин «геноциду», але й запобігати йому. Дійсно, стаття 1 цієї Конвенції про геноцид передбачає, що: «Договірні Сторони підтверджують, що геноцид, незалежно від того, вчинений він у мирний чи воєнний час, є злочином згідно з міжнародним правом, який вони зобов’язуються запобігати та карати».

З огляду на це, нікому в Канаді не повинно бути дозволено безкарно пропагувати або заохочувати нинішню геноцидну війну Росії проти України.

Росія використовує дезінформацію та різні інші тактики в своїх зусиллях виправдати своє вторгнення в Україну. Наприклад, літера «Z» стала впізнаваним символом підтримки геноцидної війни Росії проти України.

Тому, у Німеччині використання літери «Z» як символу для виявлення підтримки тотальної війни Росії проти України може каратися за кримінальним законодавством.

Канадська влада також повинна забезпечити, щоб імперіалістичні плани Росії, які мають далекосяжні наслідки та становлять найсерйознішу загрозу глобальній безпеці на сьогодні, не пропагувались та не підтримувались в канадських містах під жодним приводом, в тому числі на заходах «Безсмертний полк» з нагоди Дня Перемоги 9 травня.

Будь-яке чітке публічне висловлення підтримки геноцидній війні Росії проти України, включаючи використання таких символів, як літера «Z», повинно бути розглянуте відповідно до чинного законодавства Канади щодо пропаганди ненависті, зокрема, статті 318 Кримінального кодексу.

Інші країни з подібним законодавством також повинні його застосовувати, щоб запобігти будь‑яким спробам пропагувати або заохочувати геноцид.

Евген Чолій

Президент Громадської організації «Україна-2050»

Почесний консул України в Монреалі

Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа