24-26 жовтня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій здійснив робочий візит до Варшави, Польща, де виступив на Варшавському безпековому форумі-2018. Він також зустрівся з польськими високопосадовцями та представниками громадянського суспільства, з якими порушив важливі українські питання.
Президент СКУ на Варшавському безпековому форумі-2018.
Зліва направо: Я. Кобзова, Е. Чолій, А. Ебергардт, А. Ґріґас, Ю. Йоя та М. Найєм
24-25 жовтня 2018 р. Президент СКУ взяв участь у Варшавському безпековому форумі-2018, під час якого виступив на панелі “Російсько-українська війна: чи зникає Україна з усіх радарів?”. У своєму виступі Евген Чолій наголосив на величезних людських та економічних втратах, яких російська агресія завдала Україні від початку 2014 р. Він закликав міжнародне співтовариство використовувати всі дипломатичні і економічні важелі для підтримки України в захисті своєї територіальної цілісності та звільнення більше ніж 70 українських політв’язнів Кремля і 100 заручників на Сході України. У цьому контексті Евген Чолій спонукав міжнародне співтовариство до посилення існуючого режиму санкцій проти Російської Федерації, зокрема й до її виключення з фінансової мережі SWIFT, та до прийняття і застосування законів типу Магницького за грубі порушення людських прав. На завершення Президент СКУ закликав Захід виробити активну, упереджуючу стратегію щодо України, замість пасивної реактивної стратегії.
Зліва направо: М. Ярошевич, Е. Чолій та М. Ях
У ході зустрічей з польськими високопосадовцями та громадянським суспільством Президент СКУ подякував Польщі за визнання Голодомору геноцидом українського народу, 85-ту річницю якого тепер відзначає все світове українство. Разом з цим він наголосив на важливості й далі підтримувати Україну в поборюванні російських агресорських дій та цим самим забезпечити мир і стабільність у Європі, а також сприяти процесам євроінтеграційної та євроатлантичної інтеграції України. Рівнож Евген Чолій заторкнув питання про спільні історичні рани українського і польського народів та закликав до їхнього конструктивного розв’язання. Окремо Президент СКУ закликав польські владні структури припинити всі дії проти д-ра Григорія Купріяновича – історика, громадського активіста, співголови Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин у Польщі та Голови Українського товариства, за його виступ під час відкриття Сагринського Меморіалу пам’яті 8 липня 2018 р.
Громадська зустріч в Українському домі у Варшаві
Зліва направо: О. Бабакова, Г. Гопко та Е. Чолій
24 жовтня 2018 р. Президент СКУ разом з Головою Комітету закордонних справ Верховної Ради України Ганною Гопко виступив в Українському домі у Варшаві на нараді Об’єднання українців у Польщі під проводом Петра Тими, під час якої було обговорено шляхи співпраці між СКУ і його мережею та українськими владними структурами в підтримці України.
Зліва направо: П. Тима, Е. Чолій та Г. Купріянович
25 жовтня 2018 р. Евген Чолій обговорив з д-ром Григорієм Купріяновичем стан його справи та запевнив, що СКУ буде продовжувати активно за нею слідкувати.
Упродовж подорожі Президента СКУ супроводжувала Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич та під час деяких зустрічей – Голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима.
“Візит до Польщі та участь у Варшавському форумі-2018 були корисні, оскільки дозволили привернути увагу до безпекової ситуації в Україні та закликати міжнародне співтовариство ефективно її підтримувати,” – зазначив Президент СКУ Евген Чолій.
З виступами Президента СКУ на Варшавському безпековому форумі-2018 можна ознайомитись ТУТ і ТУТ.
Список осіб, з якими зустрівся Президент СКУ:
Валашек Томаш, Директор Центру “Карнеґі-Європа”
Дзєцюловський Рафал, член Національної ради з питань розвитку Cекції щодо політики безпеки і оборони при Офісі Президента Польщі
Журавський вел Ґраєвський Пшемислав, професор, радник Міністра закордонних справ Польщі
Коваль Павел, доцент Інституту політичних досліджень Польської академії наук, колишній Віце-Міністр закордонних справ Польщі
Маліцький Ян, Директор Центру східно-європейських студій, Варшавський університет
Пісарська Катаржина, засновник та Директор Європейської академії дипломатії
Пісарський Збіґнєв, Президент Фундації Казимира Пуласького
Пом’яновський Єжи, Виконавчий директор Європейського фонду підтримки демократії
Сакєвіч Томаш, Голова правління та Головний редактор Gazeta Polska
Томак Марія, координатор Медійної ініціативи за права людини
Ях Міхал, депутат Сейму Польщі, Голова Комітету з питань національної оборони