Помер визначний український архітектор Америки Зенон Мазуркевич

mazurkewicz

Про це повідомляє чіказьке видання chicago.suntimes

Він спроектував багато знакових будівель в Америці, а для української громади – кілька церков, які с тали знаковими в американській архітектурі. мабуть, найвизначнішою для українців США є його Церква Святого Йосипа Обручника в Чикаґо.

church-chicago

church-chicago2

church-chicago3Автор із сином Доріяном в Церкві Святого Йосипа Обручника в Чикаґо 

church-chicago4

chykago_cerkva_02-700x380

Побудована 1977 року ультрасучасна церква Українскої греко-католицької церкви визнана однією з 10 найгарніших церков Америки за версією сайту Architectural Digest. Її 13 золотих бань символізують 12 апостолів і Ісуса Христа.

Chykago_St_Joseph_the_Betrothed_080202-1Розпис бані Церкви Св.Церква св. Йосифа Обручника в Чикаґо Фото Юліян Гайда, Wikipedia

Зенон Мазуркевич помер 26 жовтня на 80-му році життя у Філадельфії, де він мешкав понад 50 років. Він народився 1939 рок в селі Рожнятів Івано-Франківської області. Поховали архітектора у Чикаго, 10 листопада.

Разом з батьками він емігрував до Німеччини, а потім переїхав до Канади. Як пише «Енциклопедія сучасної України», він вивчав архітектуру в Торонтському університеті, в Пенсильванському університеті отримав ступінь магістра архітектури і міського планування. Працював у кількох архітектурних компаніях, барв участь у створенні кількох знакових споруд Чикаґо і Філадельфії.

Крім Церкви Святого Йосипа Обручника в Чикаґо пан Мазуркевич проектував українську католицьку церкву св. Михайла у Балтиморі (штат Меріленд), Менор-коледж у Дженкінтауні (штат Пенсильванія), приміщення кредитної каси «Самопоміч» у Філадельфії, монастир у Ґлен-Кові (штат Нью-Йорк). Підготував супермодерністичний проект Преображенського кафедрального собору в Коломиї на Івано-Франківщині.

«Архітектура має величезний вплив на життя людей», цитує пана Мазуркевича видання philly.com: «В принципі це декларація, що повідомляє нам де в якому конкретному часі ми є. Мета кожного мистецтва – збагатити людські життя. В архітектурі ви робите це, висловлюючи емоцію і створюючи не просто щось функціональне, а щось гарне».

Джерела текстів і фото

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа