Американська діаспора з Україною: 24 лютого і завжди

24 лютого виповнюється 2 роки повномасштабного неспровокованого військового вторгнення в Україну та 10 років відтоді, як війна прийшла в Україну у формі триваючої жорстокої окупації, яка є прямим порушенням усіх норм міжнародного права. Цими злочинами проти миру європейська архітектура безпеки після Другої світової війни була назавжди порушена.

Протягом усієї цієї епохи війни відважні чоловіки та жінки України стояли на передовій демократії, захищаючи всю Європу від наступу тиранії. Людські втрати в Україні були приголомшливими: десятки тисяч убитих, у тому числі понад 500 дітей, мільйони переселенців по всьому світу та понад 20 000 насильно викрадених дітей. Ці втрати не включають знищення понад 120 000 будівель, основних дамб та інфраструктури, а також багатьох міст і селищ, які були повністю знелюднені та зрівняні з землею.

Ця війна «проти України» не є війною «в Україні» і не війною «між Україною та Росією», це просто геноцидна війна Росії.

Якщо Україна перестане воювати, вона перестане існувати.

Поки світ продовжує з жахом спостерігати за тим, як Україна залишається рішучою, український народ стійким: вони продовжують воювати, бо розуміють, що на карту поставлено не лише їхню територіальну цілісність і суверенітет, а й основні принципи порядності та демократії. Те, що відбувається в Україні сьогодні, визначить, як житимуть майбутні покоління: чи житимуть вони в демократичних, чи в тоталітарних державах; чи буде їхнє життя вільним, чи вони житимуть у неволі. Якби Сполучені Штати відмовилися від своїх обіцянок Україні, ми б не тільки поставили під загрозу нашу моральну та етичну позицію, але й глибоко підірвали б інтереси нашої національної безпеки. Майбутнє глобального американського лідерства залежить від дотримання гарантій безпеки, подібних до тих, які були надані Україні та іншим стратегічним союзникам.

Україна та українці краще, ніж будь-хто, розуміють слова президента Рональда Ріґана: «Свобода ніколи не гарантована від пропадання більше, ніж одним поколінням. Ми не передали це своїм дітям через кров. За це потрібно боротися, захищати та передати їм, щоб вони зробили те саме».

Український Конґресовий Комітет Америки (УККА) продовжує відстоювати фундаментальні принципи свободи, порядності та демократії та протягом 80 років виступає за те, щоб усі, хто відстоює ці цінності, #StandWithUkraine. Визнаючи, що Україна є нашим фронтом оборони, ми повинні надати всю необхідну допомогу Україні в її боротьбі за свободу – включаючи військову підтримку у вигляді всіх можливих боєприпасів, систем ППО та винищувачів – з усією поспішністю. Альтернативи немає.

У цю урочисту річницю давайте разом висловимо глибоку вдячність усім тим, хто поклав своє життя на захист наших спільних цінностей прав людини та демократії.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа