
Міжнародний жіночий день відзначають у Німеччині не як свято весни та квітів. А день, що нагадує про боротьбу за рівність, роль жінок у суспільстві та нові виклики сучасного світу — від політики до штучного інтелекту. Про це йшла мова у Гайльбронні, місті, що знаходиться у в землі Баден-Вюртемберг. Жінок вітав обер-бургомістр Гаррі Мергель.

З вітальним словом до присутніх звернулася Маріон Ратгебер-Рот, міська радниця. Вона говорила про те, що майбутнє створюється сьогодні: гендерно справедливий штучний інтелект як завдання нашого часу.

Останні роки принесли новий потужний фактор розвитку — стрімке поширення штучного інтелекту. Особливо помітним цей процес став після 2022 року, коли цифрові технології почали активно використовуватися в різних сферах життя.

Штучний інтелект уже впливає на економіку, управління, медицину та освіту. Фахівці вважають, що людство фактично входить у новий етап технологічної, або четвертої промислової революції.

Проф. д-р Нікола Марсден, Університет прикладних наук Гайльбронна, дослідницька професорка соціоінформатики, експертка з соціально відповідального розвитку ШІ, партисипативних процесів дизайну та досліджень у реальних лабораторіях.

Однією з галузей, де ці зміни відчутні найбільше, стала освіта. У школах цифрові системи допомагають учителям аналізувати успішність учнів і створювати більш індивідуалізований підхід до навчання.

Університети використовують штучний інтелект для досліджень, аналізу даних і розвитку дистанційної освіти. Водночас навчальні заклади змушені шукати баланс між використанням нових технологій і збереженням академічної доброчесності.

На заході прозвучали запитання від представниці молодіжної міської ради до професорки Нікола Марсден.
Присутні щиро із захватом аплодували Сарі Фінкель спіачці та Мануелю Хойзеру за вокал і гру на фортепіано.

Восьме березня це нагода замислитися над тим, як змінюється світ, яку роль у цих змінах відіграють жінки та яким буде суспільство в епоху нових технологій.
Адже справжня рівність, освіта та сильна сім’я залишаються фундаментом розвитку — незалежно від того, наскільки швидко змінюється світ.
Віра Марущак


