
НАБУ і САП спільно з Управлінням СБУ у Дніпропетровській області викрили схему розтрати коштів під час закупівлі матеріалів для забезпечення потреб оборонного сектору.
За даними слідства, у квітні 2022 року одне з держпідприємств оборонної галузі мало закупити алюмінієвий прокат. Частиною виділених на це коштів вирішив заволодіти перший заступник директора заводу.
У свою схему він залучив керівника структурного підрозділу заводу, а той – директора товариства, що постачало алюмінієвий прокат. Попри те, що товариство було готове поставити продукцію за ринковою вартістю, на прохання службових осіб ціни у комерційній пропозиції завищили і продали товар на третину дорожче.
Загальна сума збитків держпідприємству перевищила 19 млн грн, які учасники злочинної схеми конвертували в готівку.
Дії першого заступника директора заводу кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України, керівника структурного підрозділу заводу та директора товариства – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.
Вирішується питання обрання підозрюваним запобіжних заходів.


