Помер учасник Норільського повстання та спротиву 60-х років Мирослав Мелень

Мелень фото

Націоналістичне середовище та спільнота депутатів Львівської обласної ради 1-го демократичного скликання із сумом сповіщають про відхід у засвіти незламного борця за волю України, багаторічного в’язня Гулагу, одного з організаторів Норильського повстання, співзасновника підпільної організації Український Національний Фронт друга Мирослава Меленя.

Сл. п. Мирослав Мелень народився 13 червня 1929 р. у селі Фалиш, тепер Стрийського р-ну Львівської обл. З 1943 р. належав до Юнацтва ОУН. Поширював антибільшовицьку літературу, розклеював листівки, був зв’язковим, доставляв підпіллю зброю. Вперше був заарештований 23 вересня 1947 р. 19-річний патріот був засуджений у Львові 23 червня 1948 р. за ст. 54-1а, п. 8, 11 КК УРСР («терор») на 25 років ув’язнення, довічне заслання та 5 років позбавлення прав. З жовтня 1948 р. в’язень Горлагу (Красноярський край). Активний учасник табірного спротиву проти терору адміністрації та кримінальників. З вибухом улітку 1953 р. Норильського повстання – один із його керівників.

Після повернення в Галичину надолужував відібрані окупантами роки – закінчив Дрогобицьке музичне училище, філологічний факультет Львівського державного університету. Працював учителем, диригентом, помічником редактора музичних передач на Львівській телестудії та продовжував нелегально працювати. У 1964 р. разом із Зіновієм Красівським створили Український Національний Фронт (УНФ), почали видавати журнал «Воля і Батьківщина». У березні 1966 р. видали «Меморандум Українського Національного Фронту ХХІІІ з’їзду КПРС» щоб довести, що окупантам не вдалося повністю знищити прагнення українців до волі та незалежності.

volia&batkiwshchyna

У 1967 р. друга Меленя було знову заарештовано та засуджено на 6 років ув’язнення і 5 років заслання за «антирадянську агітацію та пропаганду». Наприкінці 1980-х Мирослав Мелень активно включився в процес національного відродження. В 1990-му був обраний депутатом Львівської обласної ради 1-го демократичного скликання, де став головою націоналістичної фракції. По відході від активної політичної діяльності займався публіцистикою, видав кілька книг.

8 серпня 2016 після тривалої недуги друг Мирослав Мелень закінчив свій тернистий земний шлях. Похорон відбувся 10 серпня у смт Моршин Стрийського району.

Спочинь з миром Друже!

Слава Україні! Героям слава!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа