Звіт та результати інноваційного табору з компенсації освітніх втрат “Ізі кемп”

У липні-серпні 2024 року Благодійний фонд «Схід SOS» у партнерстві з естонською організацією Mondo провели інноваційні табори «Ізі кемп» на Закарпатті.

Табір було реалізовано як експериментальний проєкт із компенсації освітніх втрат для 150 школярів 7-х класів Запорізької області у відповідь на прогалини в знаннях учнів та учениць, спричинених відсутністю стабільного освітнього процесу в умовах війни. Програма поєднувала в собі заняття з української мови, літератури, історії України та математики, а також відпочинкові активності та психологічну підтримку, скеровані на збереження ментального здоров’я учнів.

Дослідження під час проєкту

31 жовтня організатори презентували результати проєкту, а також дослідження серед 150 учасників та учасниць: щодо їх знань предметів, ставлення до формату навчання, емоційного стану, результатів навчання в таборі й не тільки.

Коротко ділимось найяскравішими даними зі звіту: https://bit.ly/4ehihSo

Вхідні дослідження: наслідки дистанційного навчання

Дослідження свідчить про значний вплив дистанційного навчання на успішність і мотивацію учнів.

  • Очно навчаються лише 2,7 % у дистанційному форматі — 86,7 % учнів, водночас лише 10,7 % дітей займаються в змішаному форматі;

  • Більше половини дітей (52,7 %) нейтрально ставляться до поточного формату навчання.

Вплив на академічну успішність:

  • 30,7 % опитуваних відмічають, що їх успішність значно погіршилась з усіх предметів, 36 % зазначили, що відчувають зниження рівня знань із деяких предметів. І лише 2,7 % опитаних відмічають, що їх рівень знань підвищився;

  • Найчастіше учні відчувають зниження рівня знань: з математики 40,5 %, з історії України та всесвітньої історії 16,5 %, з української мови та літератури — 15,7 %.

Вплив на психоемоційний стан:

  • 24 % респондентів вказали, що відчувають себе пригнічено та не мають бажання долучатися до будь-яких занять та виконувати домашні завдання, а 7,3 % учнів зазначили, що не відвідують заняття взагалі;

  • 24,7 % майже ніколи не бачать однолітків офлайн, хоча 20,1 % дітей відзначають спілкування з однокласниками як мотивуючим до навчання чинником.

Підвищення рівня знань учнів після «Ізі кемпу»

Навчання в таборі відбувалось офлайн у місцевій школі. В інноваційному форматі: з імпровізованими розкопками, написанням новин та практичним застосуванням математики. Домашніх завдань та традиційних оцінок не було. Упродовж табору діти відвідали по 6 занять (45 хв) з кожного предмету.

  • Найбільше покращення було з історії України (35,3 %) та української мови (31,3 %);
  • 52 % учнів зазначили, що рівень знань із предметів зріс, а 26,7 % помітили покращення рівня;
  • 87,3 % учасників позитивно відгукуються щодо обраного формату навчання.

Загалом, обраний формат роботи показав себе як вдалий для компенсації освітніх втрат. Більш детальну інформацію за результатами табору та досліджень ви можете знайти у звіті за покликанням.
Також там є рекомендації і висновки для проведення такого формату таборів.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа