У пріоритеті патріотичне виховання

З нагоди 15 річниці від часу проведення першого всеукраїнського етапу гри «Джура» більше 70 її активістів з усієї України зустрілися 13 грудня у Києво-Могилянській Академії. Після вшанування пам’яті полеглих в боротьбі за Україну учасників привітали організатори заходу: від Міністерства освіти і науки Олена Тяпка, від Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Наталія Савченко, від Центру національного відродження, Фонду оборони України і Організації Українських Націоналістів Олег Медуниця.

Робота дискусійної панелі на тему «Напрямні і пріоритети розвитку “Джури” у стратегічному вимірі» розпочалася з виступу народного депутата Василя Мокана, в якому він зосередив увагу на місці та ролі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в процесі реалізації державної політики утвердження української національної та громадянської ідентичності. Далі головний спеціаліст МОН Олена Тяпка висвітлила питання про значення гри «Джура» як комплексної системі формування цінностей у дітей та учнівської молоді.

На запитання як фінансувати гру принаймні до 2028 року відповіла начальник відділу Мінмолодьспорту Оля Потєхіна, розповівши про можливості державної цільової програми утвердження української національної та громадянської ідентичності для фінансування проведення гри «Джура». Володимир Людоговський, який нещодавно обійняв посаду заступника директора Українського державного центру НПВ, запропонував в першу чергу налагодити системну роботу головного і обласного штабів гри. Досвідом Спілки Української Молоді щодо виховання молоді в громадські молодіжній організації поділилась з присутніми Уляна Комар. Її інформація виявилась цінною для комплексної системи самовиховання «Пороги», якою займається група виховників джур і яку про яку учасникам повідомив Володимир Теміров, активіст гри з Кременчука.

Безумовно, предметом розгляду учасників зібрання стала тема «Реалізація військового напрямку гри в умовах трансформації предмету «Захист України» та здійсненні державою початкової військової підготовки в системі освіти. Про важливість цього напрямку і що робиться повідомив Юрій Пустовій, який зазначив, що розмов багато і рішення начебто є, але кардинальних позитивних змін поки що не достатньо. Визнаючи цінність Збору як ще одного майданчика для обговорення цікавих пропозицій, пропонує перевагу надавати конкретним справам у напрямку військової підготовки молоді. Від військовиків на зборі виступив також Сергій Неділько, який, водночас, як колишній керівник Центру, поділився своїми думками щодо розвитку гри в цілому і конкретно у військовому аспекті.

Підсумовуючи проведення Збору, треба відзначити, що гра «Джура» виплекала за 15 років не тільки джур, а з числа своїх прихильників і велику кількість активістів «Джури». Робота Збору у форматі живого спілкування, обмін успішними практиками та відзначення найкращих активістів є добрим матеріалом для подальшої роботи організаторів і виховників. Учасники підтримали ініціативу Василя Мокана взяти участь у підготовці та розгляду порушених на Зборі питань щодо розвитку гри на засіданні його підкомітету у січні 2025 року.

Тарас Рондзістий

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа