Порядок денний звільненого Донбасу

Українське суспільство та влада продовжують боротьбу за становлення українського Донбасу. Волонтери, громадськість, чиновники, журналісти не тільки з Донецької та Луганської областей, але й з усієї України допомагають не лише ЗСУ та Нацгвардії у їхній місії із захисту української землі, але й намагаються вигнати привид «русского міра» зі звільнених міст Донбасу.

Так, 10 лютого, в річницю обстрілу міста Краматорськ російськими терористами, громадськість міста та представники Донецької обласної державної адміністрації провели ряд заходів, спрямованих на розбудову українського Донбасу. Одним з таких заходів був круглий стіл «Національно-патріотичне виховання молоді в сучасних реаліях». В заході взяли участь т.в.о. заступника голови Донецької ОДА з гуманітарних питань Ігор Стокоз, начальник Управління культури і туризму ОДА Аліна Певна, радники Міністра освіти і науки Ельхан Нурієв та Сергій Пархоменко, головний спеціаліст Управління соціокультурного розвитку регіонів Міністерства культури Світлана Сивокінь, директор Музею плакату України Віктор Тригуб, представники волонтерських, молодіжних та мистецьких об’єднань з Донецької та Запорізької областей.

2387e9c4-81da-468a-8b75-278c1d0d4212 (1)

«На звільнених територіях ми насамперед маємо боротися за серця донеччан, маємо повернути на Донбас український дух. А там, де бовваніють пам’ятники радянським діячам, де присутня радянська символіка, а тим паче там, де віщає російське телебачення, завжди з’являється загроза тероризму і насилля», – каже Ельхан Нурієв.

«Не лише розбудова армії, але й підняття престижності служби у війську для підростаючого покоління стоїть зараз на порядку денному. Нинішні школярі через декілька років, коли досягнуть призовного віку, не повинні боятися іти служити, навпаки, вони повинні усвідомлювати, що бути вояком ЗСУ – не обов’язок, а честь і привілей!», – додає Нурієв.

12705527_945759402144091_8883238926527963509_n

«Важливим чинником духовного звільнення населення Донбасу є національно-патріотичне виховання, поширення української книги, української преси, формування правильного уявлення про героїв і про ворогів. В зв’язку з цим ми привезли на Донбас виставку патріотичних плакатів, які розкривають образ героїв-захисників української землі, а також виставку «Злочини російського імперіалізму проти людства», яку підготував Антипутінський інформаційний фронт. Ця виставка незабаром буде експонуватися в музеях Краматорська і Слов’янська, після чого помандрує іншими містами і містечками Донеччини. Власне, за цим же принципом ми відправимо у тур виставку плакатів, присвячених українським воїнам. Фактично, покладемо початок існуванню пересувного Музею АТО», – розповідає директор Музею плакату України Віктор Тригуб.

Сергій Пархоменко в свою чергу анонсував ще одну виставку плакатів у Донецькій області в найближчому майбутньому. Вона буде мати назву «НАТО мовою плакату». Крім цієї виставки радник Міністра освіти і науки анонсував ще ряд заходів з інформування мешканців області про євроатлантичну інтеграцію, зокрема, презентацію вікторини «НАТО КВЕСТ» для студентів, інформаційні семінари для вояків АТО і журналістів.

«Тема євроатлантичної інтеграції України достатньо контроверсійна для Донбасу. А все тому, що понад 80% населення регіону взагалі не поінформовані або ж дезінформовані про НАТО. І тим не менше, співпраця України і Альянсу найбільш корисна саме для Донбасу. Це стосується і переведення ЗСУ на стандарти найкращих армій світу – членів Північно-Атлантичного Альянсу, і розмінування територій, що постраждали від війни. НАТО надає нам фахівців, а також кошти з трастових фондів, які цільово підуть на розмінування», – додає Сергій Пархоменко.

«Національно-патріотичне виховання – це один з елементів протидії інформаційній війні, яку проти нас веде Кремль. Тому варто серйозно взятися за формування українського інформаційного фронту на звільнених територіях. Поки ж місцеве населення зі ЗМІ черпає інформацію, що явно не сприятиме формуванню української свідомості. Прикро, коли ми проводимо ту ж виставку плакатів, мистецьких робіт, презентацію громадських проектів, коли пишемо релізи про реальні обсяги допомоги з боку ЄС чи НАТО, а преса не приходить на наші заходи, не передруковує нашу інформацію. Бо їй не цікаві позитивні конструктивні меседжі. І це грає тільки на руку нашим опонентам. Зате дуже багато галасу останнім часом на тему «влада бездарна, потрібна ще одна революція», «захід нам не допомагає, то навіщо нам тоді всі ці ЄС і НАТО і т.д.». Ці меседжі не завжди пишуться Кремлем, але вміло ним поширюються. Це наслідок непатріотичної позиції ряду провідних ЗМІ, а також наслідок відсутності ефективної державної інформаційної політики», – обурюються представники патріотичних організацій Донеччини.

12654690_945759292144102_4286855272304245695_n

Учасники круглого столу також взяли участь у мітингу-реквіємі в пам’ять про краматорців, що загинули торік від обстрілів, який здійснило терористичне формування «ДНР» з російської системи залпового вогню «СМЕРЧ». Після того гості з Києва здійснили візит до Дружківки та Слов’янська і передали місцевим волонтерам, військовим, а також дружківській міській бібліотеці сімейного читання українську літературу від Української видавничої спілки імені Юрія Липи та примірники часопису «Шлях Перемоги».

12670605_945760445477320_825620006631027401_n

За словами представників місцевої патріотичної громадськості, ризик повторення подій 2014 року є невеликим, прихильники «русcкого міра» принишкли, населення в цілому підтримує українську владу, активно діють волонтери (до речі, не лише молодого віку), українські мистецькі та історико-етнографічні організації. Але в цей же час звільнені населені пункти Донбасу «зависли» між «совком» і сучасними українськими реаліями. Тому місцева влада вбачає важливими чинниками успішної реінтеграції Донбасу декомунізацію та поборення російського інформаційного впливу.

Сергій Багряний, УІС

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа