Пам’яті Степана Хмари

Помер Степан Хмара…

Він був одним з апологетів боротьби за Українську Державу. Почав свою політичну діяльність ще за часів комуністичної окупації. І був одним з лідерів антикомуністичного руху опору 1970–1990-х років. Політичний в’язень совєцьких концтаборів. Засуджений «за націоналістичну діяльність».

В часи розпаду СССР особисто для мене був моральним орієнтиром. Добре пам’ятаю його, коли він приєднався до нашої студентської Революції на граніті у 1990 році. Тоді його чин для нас був знаком народної підтримки і дав додаткове розуміння правильності нашої позиції.

Згадую епізод, коли у листопаді 1990-го Степана Хмару знову заарештували. Тодішня влада намагалася уникнути хвилі народних протестів в столиці на його захист і етапувала Степана Хмару у в’язницю в моїх рідних, і тоді русифікованих, Сумах. Але сумчани дуже швидко спромоглися організувати вуличні акції на його захист. Пишаюся тим, що був одним з тих, хто брав участь у них.

Депутат Верховної Ради кількох скликань. Його публічні виступи та діяльність мали яскраво виражену національно-державницьку спрямованість. Він був одним з тих, кого можна назвати сумлінням української нації.

Хай з Богом Спочиває! Вічна пам’ять!

Олег Медуниця, Голова ОУН (б)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа