Спілкувався Сергій Багряний, УІС
Заступник Голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців), Народний депутат України Олег МЕДУНИЦЯ розповів Українській Інформаційній Службі про задачі і пріоритети діяльності ОУН, ситуацію з Державним бюджетом України та про те, як приймаються Закони, необхідні для укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
– Пане Олеже, нещодавно Вас було обрано заступником Голови ОУН (б). Які пріоритетні задачі ставить перед собою Організація на поточний період?
– ОУН перед собою завжди ставила задачу захищати інтереси українського народу, зберігати націю і її гаранта – українську державу. Ми будемо і надалі відстоювати національні інтереси як у внутрішній, так і в зовнішній політиці.
У внутрішній політиці нашими задачами є боротьба з корупцією, приведення суспільства до демократичних норм, в зовнішній – євроінтеграція, нейтралізація російського імперського впливу, економічна інтеграція з провідними державами світу. Звичайно, щоб досягти мети, треба мати відповідний вплив, силу, отже розбудова структури, «нарощення м’язів», пошук партнерів, робота з молоддю сьогодні є пріоритетом.
– Чим є Український Світ, на необхідності розбудови якого завжди наголошувала Організація?
– Українській Світ – це ідеальна Україна, це там, де живуть українці на своїх автохтонних теренах за межами України, а також українська діаспора. Наше завдання – сприяти і допомагати всім інтегруватися у велику українську спільноту і працювати для її розбудови і зміцнення.
– Над реалізацією яких проектів працює ОУН зараз?
– Проектів багато. Ми завжди активно працюємо в напрямку патріотичного виховання молоді, реалізовуємо підтримку українських справ через ГО «Українська справа», це, зокрема, дитяча гра «Джура», фестивалі «Сурми звитяги», «Цвіт вишиванки» тощо. Це науково-історичні, видавничі проекти. Також відбувається плідна співпраця з українцями, які підтримують нас в усьому світі, укріплюємо зв’язки між українськими громадами.
– Хто є партнером Організації на політичній арені?
– В політичному напрямку ми працюємо з усіма державницькими політичними силами, які декларують ті цінності, які сповідує Організація. Ми дивимося не на партійну приналежність, не на програми, а на конкретні справи тих політиків, що є в Україні, і визначаємо чи працювати з ними, чи ні.
– Якою є ситуація з прийняттям законів, необхідних для отримання Україною асоціації з ЄС? Чи встигнуть їх всі прийняти до саміту Східного партнерства, що відбудеться в листопаді у Вільнюсі?
– 19 вересня ми не прийняли законопроект про виконання судових рішень, адже уряд у прикінцевих положеннях фактично вихолостив саму суть проекту, внаслідок чого його скоріше можна було б назвати Закон про невиконання судових рішень. Ми його не підтримали і відправили на доопрацювання в профільний комітет. Інші закони, думаю, будуть прийняті. Зокрема, ми готові голосувати за той проект закону про прокуратуру, який вносив уряд.
– Ви є членом парламентського бюджетного комітету. Саме з Державним бюджетом маємо чи не найбільше складнощів. Проект бюджету на 2014 рік навіть не розглядався. Що ж з ним відбувається?
– Маємо справу з махінаціями Уряду. Ніби проект бюджету-2014 внесли і одразу відкликали. Але його ніхто не бачив, навіть спікер Володимир Рибак. Це було зроблено, щоб дотриматися процедури, бо подати проект треба було до 15 вересня. Такий от псевдорозгляд зробили для того, щоб уникнути додаткової напруги.
Борг по поточному бюджету – 45 мільярдів гривень, можливо буде іще більше. Робота Державного казначейства заблокована. Фактично відбувається бюджетна катастрофа в Україні. Ми ідемо до бюджетного колапсу. А значить, може бути гіперінфляція або девальвація гривні. За рахунок чого вони будуть повертати ці борги, зокрема, місцевим бюджетам? Друкувати гроші? Крах може настати в один момент. Треба секвеструвати бюджет, визнати наявну проблему.
Чому Уряд збільшує видатки, коли не виконуються поточні виплати по бюджету? Бо там, у владі, живуть одним днем і не мають ніякої стратегії. Все закінчиться тим, що перестануть платити зарплату, почнуться протести, потім можуть включити станок для друку грошей. Щоб цього не сталося, влада має публічно визнати проблему і шукати шляхи її вирішення.
– За останній рік Ви і Ваша команда неодноразово викривали численні нелегальні фінансові оборудки у місті Суми…
– Такі оборудки влада прокручує і в інших містах України. І це є великим досягненням, що нам вдалося викрити такі оборудки влади і найголовніше – після цього влада практично припинила їх робити. 11 мільйонів за мого втручання було арештовано по місту Суми, зараз відкриті кримінальні справи, фігурантів відправлено під варту. Але влада не має політичної волі, щоб довести цю справу до логічного завершення, бо там дуже багато хто може бути замішаним. Тільки нова влада може завершити ту справу.
– Чи можлива Ваша участь у виборах Сумського міського голови?
– Можу наразі сказати одне: безумовно, опозиційні сили будуть обговорювати і висувати єдиних кандидатів, що здатні перемогти представників чинної влади на місцевих виборах на Сумщині. І не лише на Сумщині.