РобимоУКРАЇНСЬКУ СПРАВУ!
Козацькії діти, козацькі онуки!
Обіймемо землю, з’єднаємо руки,
Бо всі ми – велика родина,
А мати у нас – Україна!
29 травня на Львівщині, на території дитячої туристичної бази «Карпати» у с. Кам’янка Сколівського району розпочався обласний етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Вже четвертий рік поспіль, за підтримки громадсько-патріотичного об’єднання «Українська справа», ця гра проводиться на всеукраїнському рівні як українська патріотична альтернатива реанімованій Табачником радянській грі «Зарніца». Мета її – виховання учнівської молоді в дусі патріотизму на прикладах героїчного минулого українського народу, відродження козацьких традицій, а також загальна фізична і військова підготовка школярів.
Учасників гри привітав представник Львівської обласної організації «УКРАЇНСЬКА СПРАВА» Ярослав Сватко. Він розповів, що такі змагання, в яких беруть участь діти, не є щось нове. 85 років тому їх попередники брали участь у таких же змаганнях, хоч і з іншими назвами, але в тих же місцях. Це були Роман Шухевич, Степан Бандера, Олекса Гасин, Степан Охримович та інші. Дуже швидко виявилося, що навики, отримані в іграх, потрібні для захисту свого народу. І особливо наголосив: «Ваші попередники починали від теренових ігор, а закінчили тим, що придумали, як розвалити СССР. Не думайте, що здобуття Української Держави дає гарантію її безтурботного існування. Ще будуть, і не раз, зайди, які захочуть тут панувати. І якщо ви злякаєтесь, вони у вас Україну відберуть. А тому ставтеся до цієї гри, як до важливого тренування перед справжнім змагом за Україну».
Представник «УКРАЇНСЬКОЇ СПРАВИ» у Сколівському районі, депутат районної ради Галина Лесько особливо наголошувала , що гра «Джура» – це найкраща військово – спортивна гра. Вона вчить бути сильними, наполегливими та розумними, виховує повагу до українських звичаїв, козацтва. Джурами називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідчених козаків. Інститут джур був дуже поширений і авторитетний, бо існував протягом усієї історії козацтва. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто готувався до козацької служби, пройшовши певні випробування – як фізичні, так і моральні. Причому духовна загартованість передувала фізичній, якої набували упродовж кількох років.
Окрім побажань наснаги та звитяг, юні учасники гри отримали добірки патріотичної літератури, а також пам’ятні футболки, про що подбав заступник голови всеукраїнської організації «УКРАЇНСЬКА СПРАВА» Богдан Дубас.
Організатором обласного етапу гри «Сокіл» («Джура») цьогоріч стали Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді спільно з ГО «УКРАЇНСЬКА СПРАВА». Програмою передбачено змагання з таких військово-спортивних видів: «Впоряд» (стройова підготовка); «Гра на «дужання»; «Смуга перешкод»; «Стрільба» (з електропневматичної зброї); гра «Козацькі перегони»; та конкурсів: гра «Відун» (інтелектуальні змагання з історії українського війська); Ватра «Слава героям» (представлення творчо-мистецького завдання рою). Учасники матимуть змогу показати свої журналістські здібності – вони готуватимуть коротке есе на військово-патріотичну тематику.
Триватимуть змагання до 1 червня, коли й будуть визначені переможці. Вони зможуть стати учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу дитячо–юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Він проводитиметься заходами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді з 19 до 25 липня 2012 року на базі Центрального табору туристського активу учнів України у с. Осій Іршавського району Закарпатської області.