На Четвертому Форумі українських справ говорили про патріотизм і національну безпеку

2229

14 червня в Києві в приміщенні Національного військово-історичного музею України відбувся черговий Форум українських справ«Патріотизм – основа національної безпеки». Організаторами виступили Міжнародна благодійна установа «Центр національного відродження» та Громадське об’єднання «Українська справа». Захід проведено з метою привернення суспільної уваги до потреби розвитку патріотизму в широких колах громадськості, а також пошук шляхів зміцнення національної безпеки і обороноздатності держави. До участі зголосилися народні депутати України, екс-Міністр оборони України, очільники департаментів, управлінь і відділів державних структур, які відповідають за питання національної безпеки та оборони, експерти та представники освіти, які відповідають за патріотичне виховання і вчителі предмету «Захист Вітчизни» з Києва.

Після вітальних промов історика Ярослава Тинченка, заступника директора музею, та Стефана Романіва, Генерального секретаря Світового Конгресу Українців, Голови ОУН (б), учасники Форуму зосередили увагу на шляхах вирішення таких актуальних завдань як самоорганізація та самопоміч громад для захисту національних інтересів та контролю відповідності бізнес-інтересів інтересам країни і народу, вироблення пропозицій для органів державної влади щодо підтримки і зміцнення патріотичного виховання громадян та реформування військової організації України на засадах патріотизму, обмін досвідом, сприяння налагодженню контактів і співпраці між різними громадськими організаціями, які працюють у сфері патріотичного виховання та зміцнення обороноздатності.

Зокрема у першому блоці «Як захищати Україну?» обговорювалися питання змін у світосприйнятті та способах реагування на виклики безпеці Україні й громадян (наприклад, доповіді завідувача кафедри геоінформаційних та аерокосмічних технологій Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України Івана Галенка «Щодо інструментарію формування дієвого експертного середовища громадянського суспільства при чужих «правилах гри», представника ВНТС «Січневі ГІСи» Володимира Тимчука «Зміна парадигми військової діяльності та міжнародного співіснування», шляхів адаптації військової організації України новим загрозам та викликам. Цікавими були доповіді члена комітету ВР України з питань національної безпеки і оборони народного депутата Юрія Сиротюка «Шляхи адаптації Збройних Сил України до нових задач і залучення громадян до захисту Батьківщини», полковника А.Кривошеєва «Системні прорахунки у здійсненні АТО на тактичному рівні та шляхи їх усунення», експерта Олександра Нарбута «Кадрове забезпечення національної безпеки», експертаЦентру військовополітичних дослідженьВ. Гусарова«Чинники ворожого інформаційного впливу на українську свідомість та протидія маніпулюванню суспільною думкою», організатора Української резервної армії Владислава Кириченка «Кадровий потенціал воєнної організації держави у формі військових вишколів для громадян України», заступника голови Товариства сприяння обороні України Юрія Чижмаря «Законодавчі ініціативи щодо залучення громадськості до оборони». Також свої матеріали для обговорення та пропозиції надали експерт Центру Разумкова М. Сунгуровський («Стан, проблеми і перспективи Збройних Сил України у розрізі реагування на загрози, зумовлені «гібридною війною»), координатор Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Президентові України, консультант у сфері міжнародної безпеки С. Коваленко («Кадрова реформа в силовій сфері. українські реалії та імплементація світового досвіду») та інші фахівці.

У другому блоці Форуму: «Як виховувати патріота України?» виступили з доповідями Леонід Чупрій, кандидат філософських наук, доцент кафедри соціології Національного авіаційного університету на тему «Яка концепція патріотичного виховання потрібна Україні»; Іван Припута, вчитель предмету «Захист Вітчизни» про стан військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки учнівської молоді та інші. Сергій Рудюк, полковник ЗС України доповів про проблеми виховної роботи у Збройних силах незалежної України. Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД у виступі на тему «Пропаганда українського патріотизму в інформаційному просторі: наявні недоліки та шляхи їх усунення» апелював до державних органів влади, які не забезпечують системної роботи у питаннях пропаганди українського патріотизму в інформаційному просторі.

Анатолій Грива, підполковник запасу ЗС України, голова Ради козацьких отаманів України, голова ГО «Молодіжний Клуб «Джура» розповів як дитячо-юнацька гра «Джура» Українського козацтва завдяки зусиллям громадськості стала основою для загальноукраїнської національно-патріотичної системи виховання молоді в середніх навчальних закладах.

В продовження теми використання ігрових форм для патріотичного виховання Соломія Фаріон, заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу, поінформувала про популярну серед молоді Теренову гру «Гурби – Антонівці», яку вже понад 10 років проводить її організація.

Всі промовці у своїх виступах і відповідях на запитання учасників були одностайними, що питання оборони України – це справа в насамперед самих українців. Щоби бути здатним захистити себе, свою сім’ю і державу, треба постійно до цього готуватися. Водночас слід вимагати від держави створення відповідних умов для самооборони: вирішити питання доступу населення до зброї з метою самооборони, узаконити існування та діяльність територіальних громадських воєнізованих формувань. Водночас державні чинники мають якнайшвидше локалізувати та ліквідувати терористів. При потребі запровадити військовий стан на частині території України та закрити кордон з Росією.

Учасники Форуму прийшли до одностайного висновку, що необхідно терміново закрити ті виховні програми в навчальних закладах, які нині діють і скеровані на впровадження в Україні сучасних ідеологем Кремля.

Революція Гідності і наступні за ним воєнно-політичні події змінили українців, бо стало ясно, що за «братерством» північного сусіда ховається люта ненависть до українців і всього українського. Тепер вже переважній більшості стало зрозумілим, що проти українців Росія веде неоголошену війну. Одним з головних завдань є створення цілісної загальнодержавної системи національно-патріотичного виховання молоді, яка б ефективно здійснювала підготовку громадян – патріотів України.

Процесу становлення патріота має сприяти нині діюча Концепція національно-патріотичного виховання молоді, яка була затверджена наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України від 27 жовтня 2009 року № 3754/981/538/49. Вона передбачає, що в основу національної системи патріотичного виховання має бути покладено національну ідею, як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому. Згідно даної концепції ідеалом виховання виступає різнобічно та гармонійно розвинена національно свідома, високоосвічена, життєво компетентна особистість, здатна до саморозвитку та самовдосконалення.

Крім цих основних смислів на Форумі було висловлено багато інших думок і пропозицій. Учасники підтримали ініціативу щодо створення робочої групи з патріотичного виховання, яка мала би упорядкувати і доопрацювати матеріали Форуму. Розробити на їх базі рекомендації, з якими ознайомити протягом тижня всіх учасників заходу. Після погодження довести до громадськості та скерувати на адреси Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, Кабінету Міністрів України, РНБО України, Міністерства оборони України, командування Національної Гвардії України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства освіти і науки, експертним установам. Більш докладний аналітичний огляд за підсумками Форуму і доповіді його учасників організатори Форуму планують розмістити на доступних сайтах та в друкованих ЗМІ.

Прес-служба ГО «Українська справа»

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа