Міжнародна зустріч «Світове українство: виклики і можливості» відбулася у Києві

32 країни. 284 учасники онлайн та офлайн. 23 спікери. Так 17 липня 2025 року, в Києві пройшла Міжнародна зустріч «Світове українство: виклики і можливості», організована громадською спілкою «Світове українство» та Міжнародним штабом допомоги українцям за підтримки Офісу Омбудсмана України з прав людини. Партнерами заходу виступили Business Woman Club та журнал Business Woman.

Зустріч об’єднала українських та міжнародних експертів, представників державних інституцій, дипломатичних структур, жіночих організацій, бізнесу та громадського сектору.

Захід відбувся в офлайн-форматі з прямою трансляцією, а його головною метою стало обговорення стратегій взаємодії української держави з представниками діаспори, а також створення стійких рішень для підтримки українців у світі та тих, хто повертається додому.

Урочисте відкриття розпочалося з виконання Державного гімну та хвилини мовчання у пам’ять про загиблих героїв. Із вітальним словом до учасників звернулися: Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Ірина Мудра, заступниця Керівника Офісу Президента України, Ганна Крисюк, голова ГС «Світове українство», президентка Business Woman Club та очільниця Міжнародного штабу допомоги українцям.

Перша секція Міжнародної зустрічі була присвячена темі: «Світове українство: виклики і можливості взаємодії з державою». Модератором виступив Михайло Спасов, представник Уповноваженого з міжнародного співробітництва.

Серед ключових спікерів: Мар’яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України, Леся Карнаух, в.о. голови ДПС України, Ольга Алтуніна, представниця Омбудсмана з прав постраждалих від агресії, Марія Мезенцева-Федоренко, народна депутатка України, Сергій Козир, народний депутат, голова МФО «ВПО України».

Під час обговорення учасники зосередилися на пошуках ефективних інструментів взаємодії між Україною та діаспорою, ролі українців за кордоном у зміцненні міжнародної підтримки, захисті прав внутрішньо переміщених осіб і постраждалих від війни, а також удосконаленні державної політики щодо залучення світового українства до процесів відновлення країни.

У другій секції «Українки світу: ті, хто залишився і підтримує, і ті, хто повернувся і продовжує працювати», учасники зосередилися на унікальному досвіді українських жінок за кордоном та в Україні, їхніх зусиллях задля збереження національної ідентичності, допомоги співвітчизникам та участі у процесах відбудови. Модераторкою була Аліна Скоморохова, заступниця голови Міжнародного штабу допомоги українцям та радниця Омбудсмана України.

Зі своїми історіями, ініціативами та прикладами жіночої стійкості виступили представниці з Угорщини, Німеччини, Швеції, Бельгії, Швейцарії та України — серед них: Ярослава Хортяні – Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, Оксана Шоорлеммер – Голова ГО «Nordhaus UA», Лана Пелих – Засновниця неприбуткової організації OpenDoors в Бельгії та Women’s Club у Брюсселі, Олеся Тарасенко – Президентка Swiss-Ukrainian Association VIDNOVA, засновниця онлайн медіа та власниця PR & Event агенції Lucky Ukraine, Людмила Шанська – Керівниця бренду Zarmilkas, Віолетта Дворнікова, – Голова Європейської асоціації жінок України, радниця Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Третя секція висвітлювала тему: «Можливості для українських жінок у громадському та бізнес-секторі» і зібрала представників державних структур, міжнародних організацій, фінансових установ та громадського сектору. Модерувала обговорення Ганна Крисюк.

Учасники обговорили шляхи розширення економічних та професійних можливостей для жінок в умовах війни та післявоєнного відновлення, потребу в підтримці жіночого підприємництва, розбудову лідерського потенціалу, роль освіти й менторства, а також необхідність інституційної співпраці задля системних змін.

Серед спікерів: Наталія Буткова-Вітвіцька – Членкиня правління, відповідальна за мікро, малий та середній бізнес АТ «Ощадбанк», Віктор Лях – Президент Фонду «Східна Європа», Інна Підлуська – Заступниця виконавчого директора МФ «Відродження», Зденка Лончар – Спеціалістка програми з європейської інтеграції Офісу ООН Жінки в Україні, Ігор Таранов – Начальник відділу «Офіс Горизонти Європа в Україні».

Основний акцент дискусії — на сталому розвитку, інклюзивності та формуванні середовища, де українські жінки можуть не лише реалізовувати свій потенціал, а й ставати агентками позитивних змін у країні.

У фінальній частині зустрічі було презентовано Канал світового українства — як платформи для взаємодії, координації зусиль та обміну досвідом.

Організатори наголосили, що завдання заходу — не лише поговорити, а й знайти рішення, створити механізми підтримки українців, посилити державну взаємодію з діаспорою та акцентувати на жіночих історіях стійкості.

Міжнародна зустріч «Світове українство» стала важливою платформою для розбудови нового формату співпраці між Україною та її громадами за кордоном. Подія ще раз засвідчила — сила України у взаємній підтримці, єдності та глобальній присутності.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа