Від початку свого існування, 12 грудня 2013 року, паризький Євромайдан здійснив вже близько сорока маніфестацій, аби привернути увагу французької спільноти до подій в Україні. Після святкування Дня Матері 11 травня в паризькому соборі Святого Володимира, що став традиційним осередком спілкування української громади, найяскравішою культурною подією цього тижня став приїзд групи «ВВ» до Парижу 14 травня 2014 року. Концерт групи, організований за підтримки Анни Жаяр-Чесановської, активістки колективу Євромайдан Париж, відбувся в кафе Ля Бельвілуаз. Захід зібрав не тільки музикантів групи Олега Скрипку і Олександра Пипу, пораненого на Майдані, але й французьких журналістів і фотографів. Колишній менеджер гурту «ВВ» у Франції Марі Рібо зібрала довкола події французьких журналістів Альфреда де Монтескьє і Юрія Біляка, що здійснювали репортажі в Україні. Зокрема, останній з них є французом українського походження, і недавно здійснив великий фоторепортаж про мучеників київського Майдану. Музиканти групи «ВРП» Нелі Катіно і Фелікс Фелош, котрі починали свою кар’єру разом з Олегом Скрипкою під час паризького періоду його життя, також доклали зусиль до організації події. Паризька українська громада використала цей захід не лише для того, аби зануритися у вир українського року, але й популяризувати Майдан у черговий раз у французькому суспільстві. Юрій Біляк, що побував у Києві в період активного розвитку подій, провів в українській столиці близько шести тижнів. Результатом його подорожі став репортаж, продемонстрований слухачам перед концертом. Його розповідь про витоки руху виявилася захопливою для французької частини аудиторії. Також він зупинився на соціальному складі руху, зазначивши, що п’ятнадцять відсотків майданівців були власниками підприємств, більшість мали вищу освіту. Фотограф згадав історію Олесі, медсестри з Майдану, якій прострелили шию, показавши її фото. Його особливим враженням став підпал шин на площі.
Альфред де Монтескьє, репортер журналу «Парі Матч», також здійснив репортажі із Донецька і Києва, побувавши на Майдані. Чи не найсильнішим враженням репортера стало збереження прямої демократії на Майдані, існування козацьких сотень. За його підрахунками, зараз в Україні є близько мільойна козаків. Журналіст продемонстрував їх фото, зроблені для журналу «Парі Матч». Також він описав враження від побаченого в Донецьку, розповівши про зруйновану промисловість. Саме її руйнація стала, на його думку, причиною сепаратизму в регіоні. Майданівці в Києві і сепаратисти в Донецьку були озброєні, зазначив журналіст. Але ж прихильники Майдану в Києві ніколи не брали заручників і завжди прагнули до перемовин, не дивлячись на необхідність захищатися коктелями Молотова. Зокрема, харківська організація «Оплот», значну частину якої складають російські бойовики, є на думку репортера, значною складовою антиурядового руху на Сході. Але ж разом з тим існують і важливі проукраїнські настрої. Альфред де Монтескьє став свідком проукраїнських мітингів у Маріуполі.
Звісно, не оминули порівняннями Помаранчеву революцію і теперішню кризу, адресувавши питання головному герою вечора-Олегу Скрипці. На думку останнього, спільною рисою двох рухів є боротьба проти корупції і намагання України віднайти європейські цінності. Але ж, якщо революція 2004 була революцією суто українською, сьогоднішня криза в Україні належить всьому світові. Реакція антимайданівського руху в 2004 була значно м’якшою, ніж зараз і діяла виключно на рівні пропаганди. Не дивлячись на розчарування в 2004 році, Помаранчева революція трансформувала свідомість українців після падіння СРСР. Адже саме вона допомогла усвідомити, що є можливою побудова цивільного суспільства і рух до Європи. Зокрема, організація євромайданів в діаспорі відрізняє сьогодні ці два рухи. Присутність у залі французької аудиторії є позитивною рисою і свідчить про зростаючий інтерес пересічної європейської аудиторії до України. Сьогодні, на думку артиста, в Україні існують два суспільства: суспільство минулого і майбутього. Не дивлячись на отримання незалежності в 1991 році, країна завжди була під зовнішнім впливом. Сьогодні, для співака, вже неможливою є перемога старих сил і олігархії, адже суспільні сили України чутливіше реагують на спроби повернення старого ладу. Мобілізація внутрішніх сил країни і допомога діаспори в усьому світі сприятимуть побудові цивільного суспільства. Дії Європи в сучасному житті українців є центральними. Вона має докласти зусиль, допомогаючи офіційному Києву знайти своє місце в європейській орбіті.
Політична дискусія завершилася, звільнивши місце концерту групи «ВВ» в супроводі французьких колег Олега Скрипки і Юрія Хусточки, колишнього учасника групи «Океан Ельзи». Особливий захват в аудиторії викликало виконання улюбленої всіма українцями пісні «Галю, приходь». В подальші творчі плани артистів входить розвиток французько-українських проектів в рамках фестивалю «Країна мрій» в Україні.
Марія Романова