Гасло корпусу Українських Січових Стрільців сьогодні, як ніколи, актуальне. Мета українського націоналіста – це невід’ємна частина його існування і боротьби за незалежність та процвітання своєї країни. Цей заповіт втілює в собі глибоку любов до України та прагнення зберегти її культуру, мову та традиції.
Мета не може бути досягнута без конкретних дій. Український націоналіст завжди готовий діяти на благо своєї країни, захищати її інтереси та працювати задля її розвитку. Саме ці якості повинен плекати у собі сучасний українець.
Метою Молодіжного Націоналістичного Конгреcу є виховання нового націоналістичного покоління. Одним з інструментів для досягнення цієї мети є вишкільні табори для молоді. Цього року проводилися на Львівщині, Кропивниччині, Тернопільщині.
Вишкільний сплав «Лицар Честі»
Цьогоріч 30 юнаків та дівчат змогли пізнати свою лицарську дорогу на вишкільному сплаві «Лицар Честі».
Протягом трьох днів учасники розкривали в собі лицарські чесноти, змогли дізнатись як бути лицарем сьогодні і вишколювали своє тіло для цього фізично. Щоранку ми вшановували памʼять полеглих лицарів та українських воїнів, які віддали своє життя заради нашої свободи та незалежності, хвилиною мовчання. Ці мужні люди стали символом нескореності та героїзму, надихаючи нас на нові звершення та боротьбу за краще майбутнє.
Основним елементом вишколу став 7-ми годинний сплав. Під час нього учасники ознайомилися з 12 прикметами українського націоналіста як з чеснотами, притаманними лицарям.
Дякуємо Червоноградській районній раді, Сокальській міській раді, центру Байдаркового туризму в Сокалі, благодійному фонду «Карітас-Сокаль» за допомогу в проведенні заходу.
«Стежина Нескорених» ім. Олександра Шелеста
«Для тих, хто не боїться кинути собі виклик!» Під цим гаслом відбувся вишкільний табір «Стежина Нескорених» імені Олександра Шелеста.
«Стежина Нескорених» – це вишкільний табір для молоді, яка готова брати на себе відповідальність та захищати державні цінності. Для тих, хто не боїться викликів та прагне творити майбутнє, адже саме молодь буде розбудовувати українську державу та робити все, задля її успішного функціонування.
З 13 по 19 липня учасники мали змогу провести 7 днів у Сколівських бескидах, отримати нові знання та вишколити тіло і дух.
Сьогодення вимагає від нас володіння певними знаннями і навичками, як можуть бути необхідні в будь-який момент. Навчання з тактики ведення бою, виживання в лісі, про безпілотні літальні апарати, засоби зв’язку, а також тактичної медицини стали важливими складовими табору. Учасники мали змогу поговорити на теми сучасної війни, української культури, історії націоналістичного руху.
Особливістю табору стало сходження на гору Маківку, де відбулося вшанування пам’яті усіх борців минулого і сьогодення, які загинули за Українську Державу.
«Віднедавна табір має присвяту другу Шелесту, який щороку долучався до творення табору, а з початком вторгнення віддав найцінніше за Україну. Він став для нас прикладом непохитності цінностей, активності та наполегливості. Саме ці та інші риси ми виховували впродовж табору. Важливою складовою програми стали щоденні хвилини мовчання о 9:00 та вшанування всіх полеглих в боротьбі за Україну на горі Маківка. Ми маємо пам’ятати про наших героїв та вміло продовжувати їхній шлях», – зауважила комендант табору, голова львівського осередку МНК Уляна Кирилів.
«Лисоня» ім. Івана Гавдиди
Табір для тих, хто хоче вчитися, змінюватися, творити!
Вишкільний табір «Лисоня» ім. Івана Гавдиди проходив з 15-21 липня на Бережанщині.
Вольові змаги, вимарш, гутірки, смуги перешкод – всі ці елементи учасники пройшли до кінця, показавши свою зацікавленість та силу волі.
Цьогоріч особливістю табору була етнографічна складова, у якій учасники мали змогу ознайомитися з етнографічною діяльністю Івана Гавдиди.
Саме Іван Гавдида є засновником першого табору «Лисоня» у 1991 році, який зараз кожного року проводить Тернопільський осередок МНК. Саме тут, на Бережанщині, поблизу рідного села Гавдиди, пройшли свій перший табір тисячі хлопців та дівчат з усіх куточків України.
Вишкільний табір «Клич 2024» імені Назара Матлака
Дух боротьби скликав у 2024 році на Кропивниччині тих, хто готовий до викликів, тих хто зможе розбудовувати країну, адже молодь – майбутнє змін в державі.
Щодня, протягом шести днів, понад 20 молодих людей вишколювались, долали перешкоди, формували в собі дисципліну, здобували знання з тактичної медицини та дискутували про український націоналізм і російсько-українську війну. Набуті знання та вміння стануть опорними на шляху розбудови держави.
Вже другий рік поспіль табір присвячений Назару Матлаку, другу «Штахеті», який загинув на війні.
Організатором табору є Молодіжний Націоналістичний Конгрес. Вже більше двадцяти років ми невпинно працюємо задля формування генерації освічених, успішних та дієвих українців, що не словом, а ділом сприяють розбудові Української держави.
Сьогодні, як ніколи, важливо, щоб молодь усвідомлювала свою роль у формуванні держави. Через активну участь у націоналістичних ініціативах та вишкільних програмах нове покоління українців здобуває знання та навички, необхідні для того, щоб стати надійними захисниками своєї Батьківщини.
Інформцентр МНК