Звернення Української Вільної Академії Наук (УВАН) у Канаді до МЗС Канади

УКРАЇНСЬКА ВІЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК (УВАН) У КАНАДІ

UKRAINIAN ACADEMY OF ARTS AND SCIENCES (UVAN) IN CANADA

235 McGregor Street, Winnipeg, Manitoba, Canada R2W 4W5

UVAN@mymts.net

5 січня 2012 р.

Міністрові закордонних справ

Достойному John Baird

House of Commons

Ottawa, Ontario

K1A 0A6

[email protected]

Достойний Пане Міністре!

Українська Вільна Академія Наук (УВАН) у Канаді, член Конґресу Українців Канади, просить від Вас якнайпильніше звернути увагу Послові України в Канаді та урядові України на зміст нашого листа. Канада, як лідер у питаннях захисту прав людини в світовому масштабі, має досвід у тому як зупинити існуючий стан речей у сучасній Україні.

Ми надзвичайно стурбовані тим, що розглядаючи політичну ситуацію в Україні під президентством Віктора Януковича, спостерігаємо постійні політичні переслідування, утиски та репресії його критиків та опонентів.

Ситуацію ще більше загострює постійне фальшування та недопустимі порушення засад демократїї Верховною Радою в роботі уряду України в час голосування (http://eng.maidanua.org/node/1220). Окремі депутати Верховної Ради, незважаючи на необхідність особистої реєстрації депутата, явно голосують за відсутніх членів уряду, нелеґально вживаючи їхні депутатські картки/голоси в час голосування, хоч у Статті 84 Конституції України чітко заначено, що “Рішення Верховної Ради Ураїни приймається виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування. Голосування на засіданнях Верховної Ради здійснюється народним депутатом України особисто” (http://www.rada.gov.ua/const/CONST1.HTM).

Mи сумніваємося в леґітимності законів, прийнятих способом фальшуванння, від часу, коли прийшов до влади авторитарний режим Віктора Януковича, і стурбовані її впливом на громадянські права населення держави.

Іншою пекучою проблемою в нинішній Україні, яка вимагає негайного вирішення, є тривале утримання під арештом та погіршення стану здоров’я колишнього прем’єр-міністра України, Юлії Тимошенко, та колишнього міністра внутрішніх справ, Юрія Луценка.

Ми вважаємо це реґресивним кроком у розбудові громадянського суспільства, базованого на принципах демократїї та непідкупности. Беручи до уваги загальну деклярацію прав людини, затверджену рішенням Генеральної Асамблеї ООН (Стаття 10 Загальної деклярації прав людини та Стаття 14 (1) Міжнародного пакту про громадянські та політичні права), це є не що інше, як прямий удар проти права громадян – нехтування основними правами людини. І спостерігається це саме тоді, коли Україна обмірковує можливості вступу до Европейського Союзу. Це в свою чергу суперечить Статті 6 Европейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобід (http://conventions.coe.int/treaty/en/treaties/html/005.htm).

Ми звертаємося до уряду Канади з проханням невідкладно вплинути на уряд України: (а) запровадити строго підзвітні й прозорі заходи для усунення фальшування в час голосування у Верховній Раді; та (б) діючи на основі принципів соціяльної справедливости, прав людини та з гуманітарних оглядів, негайно звільнити беззаконно ув’язнених членів попереднього уряду України – Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.

Крім вище вказаного, просимо від уряду Канади якнайрізкішого осудження діячів уряду України та вимоги від припинення політично мотивованого переслідування українських патріотів та порушення в державі людських прав (http://world.maidan.org.ua/2011/time-for–serious-sanctions-against-ukraine).

Просимо ласкаво повідомити нас про прийняті Вами заходи. Заздалегідь висловлюємо слова подяки за позитивне вирішення нашого прохання.

З висловами поваги до Вас,

Д-р Oрест Цап, Д-р Ярослав Розумний

президент 1-ий віце-президент

cc. Конґрес Українців Канади – президент Павло Ґрод [email protected]

Посольство України в Канаді – д-р Михайло Хоменко [email protected]

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа