Звернення голів облрад з нагоди дня створення ОУН

Голови Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської обласних рад оприлюднили звернення з нагоди дня створення ОУН, у якому наголосили, що «основне наше завдання – побудувати Україну українською за змістом».

Про це Інформцентр МНК повідомили у прес-службі Тернопільської облради.

«ОУН наголошувала на важливості формування сильної політичної еліти, національної солідарності та опори на «свої сили». А що ми бачимо тепер?… Можна сказати лише одне: у часи створення ОУН було українське керівництво, яке за будь-що прагнуло мати свою єдину країну, та, на жаль, тоді не було такої української держави. А зараз є українська держава, але немає такого керівництва, яке би дійсно дбало за народ», – зазначено у зверненні.

«Нині, коли за плечима – більше 20 років незалежної України, у нас немає політичної еліти. Української. Національної. По духу, по крові, по ідеї. Ми маємо свій Герб, Прапор та Гімн. Маємо всі атрибути суверенної держави, але не маємо української влади. Нам зі сторони пропонують, просувають українофобський «напівфабрикат», який роки біля владного корита не може назвати Україну Україною, обмежуючись лише словами «ета страна». Який не може вивчити української мови, видаючи щораз нові «перли» суржикового походження. Який хоче, аби наші діти про своїх героїв дізнавалися тільки з кількох речень чи одного абзацу в підручнику з історії України», – стверджують у зверненні голови облрад.

«Потрібно бути справді великою людиною, аби цілу націю називали її іменем. Серед таких людей і провідники ОУН. Іменем Степана Бандери називали кожного свідомого українця – “бандерівець”. Тому перше, що мала би зробити влада незалежної України, – це визнати внесок Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії в національно-визвольну боротьбу і належно вшанувати героїв», – йдеться у заяві.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа