Заява Української Всесвітньої Координаційної Ради у зв’язку з винесенням вироку Печерським судом міста Києва по справі Юлії Тимошенко

Події спричиненні винесенням вироку Юлі Тимошенко, як і сам вердикт суду, викликали однозначно негативну реакцію в світі та серед українських об’єднань закордоном.
Більшість сходиться на думці, що сам суд відбувався з порушенням норм об’єктивності й неупередженості, а його рішення  було політично вмотивованим.

Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) вважає, що такими діями Україна в очах цивілізованого світу перестала ототожнюватися з державою, де панує демократія, незалежне судочинство, свобода мирних зібрань, і не переслідують за політичну позицію. УВКР однозначно засуджує таку практику і закликає владу прислухатися до думки світової й української громадськості.

Під сумнів поставлено питання тіснішої інтеграції України в європейський цивілізаційно-правовий простір, підписання Угоди між Євросоюзом і нашою державою про асоціацію.
Такі дії можуть призвести до того, що Україна опиниться в цілковитій ізоляції, а мільйони наших громадян й закордонних українців будуть почувати себе ізгоями й представниками держави,  де порушується базові цінності й свободи людини.

Разом з тим, навіть серед деяких патріотично налаштованих сил, подекуди лунають вимоги боротися проти влади всіма методами, аж до того, щоб протидіяти ратифікації будь-якої асоціації України з Європейським Союзом в 2011 році, головуванню України в ОБСЄ в 2013 тощо. Саме цього прагнуть вороги української незалежності.

Втрата Україною й українцями європейської перспективи призведе до її тіснішого втягування в «євроазійський союз» – проект, що зараз активно нав’язується нашому народу  через енергетичну залежність, митний союз, духовну й фінансову експансію.

Вважаємо, що влада в Україні своїми діями не повинна допустити до такого розвитку подій.

Демократія, свободи громадянина й особистості, перспектива повної інтеграції України в Європейський Союз з дотримання його правових норм і соціальних стандартів – є достатньо гідною метою, якої прагнуть, як свідчать численні соціологічні опитування, уже більшість українців.

І вона не може бути втраченою в боротьбі з політичними опонентами.

Голова Української Всесвітньої
Координаційної Ради
Михайло Ратушний

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа