Відкритий лист учасників голодування до лідерів опозиційних парламентських партій

6 липня ви, лідери опозиційних партій, оголосили про власну перемогу, провели ряд прес-конференцій і покинули протест. Ви покинули поле бою біля Українського дому. Ви залишили долю української мови на милість Литвина та Януковича.
Закон про мову не зупинено остаточно. Партія регіонів активно організовує «підтримку» закону Колісніченка-Ківалова в регіонах. Щодо протестних дій відкрито кримінальні справи. Опозиційні політики роз’їхались ділити списки та округи.
Опозиційні лідери повинні зробити висновки та розпочати роботу над помилками.
Ми, учасники громадського протесту біля Українського дому звертаємось до лідерів опозиційних партій з такими вимогами:
1. Виключити з своїх лав народних депутатів за злочинною недбалістю яких, було проголосовано антиукраїнський мовний закон. В першу чергу покарання повинні нести А.Кожемякін, М.Мартиненко та М.Томенко, які відповідають за організацію роботи опозиції в сесійній залі.
2. Призначити відповідальних за протидію мовному терору влади.
3. Лідер Об’єднаної опозиції А.Яценюк повинен персонально взяти на себе відповідальність за згортання акцій протесту та в разі набрання чинності закону скласти з себе повноваження опозиційного лідера
4. Відмовитись від використання партійних брендів під час акцій національного опору
5. Зобов’язатись не брати у списки власних партій осіб які голосували за Харківські угоди, конституційні зміни 2011 року, податковий кодекс, закон про мови.
6. Включити до програм партій пункт про захист та розвиток української мови та культури.
Вимагаємо від вас повідомити про рішення щодо окреслених нами питань до 16 липня. Суспільство має право знати хто реально вболіває за долю української мови та держави, а хто париться на цій святій темі.
Окреме слово вдячності Висловлюємо відомим діячам культури, які знаходять час підтримувати наш дух та разом з громадянами вимагають відійти від розгляду мовного законопроекту. Станом на сьогодні, це вже Василь Шкляр, Ніна Матвієнко, Тарас Компаніченко, Володимир Мороз, Брати Капранови, Богдан Бенюк, Сергій Архипчук, Сашко Лірник, Оксана Левкова, гуртам PoliКарп, Хорея Козацька, Тарута, Свобода (Санкт- Петербург), Варйон , Анжеліка Рудницька, Ольга Богомолець, Світлана Поваляєва, Артем Полежака, Ѓвген Сверстюк, Тарас Силенко та інші.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа