СКУ висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією про вкрай тяжкий стан здоров’я лідера опозиції Юлії Тимошенко

У листі до міжнародного співтовариства від 22 листопада 2011 р. Світовий Конґрес Українців висловив свою глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією про вкрай тяжкий стан здоров’я колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Згідно з повідомленням Бі-Бі-Сі від 21 листопада 2011 р. уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова без попередження відвідала Юлію Тимошенко в Лук’янівському слідчому ізоляторі (СІЗО).

Ніна Карпачова заявила: “Стан Тимошенко вкрай тяжкий, вона не могла піднятися з ліжка, коли спілкувалася зі мною”. За її словами, Юлія Тимошенко потребує обстеження та лікування поза межами СІЗО.

Уповноважена з прав людини також сказала, що вважає абсолютно неможливим проведення слідчих дій в камері СІЗО – у практиці людських прав це єдиний випадок за часів незалежності України (див. BBC)

Світовий Конґрес Українців закликав міжнародне співтовариство здійснювати тиск на владні структури України у зв’язку а) зі станом здоров’я пані Тимошенко та з необхідністю її термінового лікування особистими лікарями за межами слідчого ізолятора та б) з очевидністю того, що слід припинити радянську практику ведення допитів пані Тимошенко в тюремній камері.

За винятком нинішніх владних структур України, більшість спостерігачів, експертів та провідників, включаючи Світовий Конґрес Українців, піддали критиці переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко, назвавши його політично вмотивованим.

Світовий Конґрес Українців

145 Evans Ave., #207

Toronto, ON

M8Z 5X8 Canada

Tel. (416) 323-3020

Fax (416) 323-3250

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа