Прийшов час знову стати на захист нашої української ідентичності

Дорогі українці Канади!

Конґрес Українців Канади висловлює своє глибоке обурення останніми подіями, що відбуваються у Верховній Раді. Прийняття українофобського антиконституційного “мовного” законопроекту, що був по-змовницьки, з грубими порушеннями закону “проголосований” третього липня цього року, показав всю підступність та цинізм провладних сил, що у боротьбі за свої вузькі політично-економічні інтерси нищать цілий суспільний організм України. Це намагання розпалити ворожнечу в суспільстві, це намагання в черговий раз зробити з незалежної України додаток до “чужих світів”.

Конґрес Українців Канади закликає всю українську громаду, усі українські організації висловити свій рішучий протест антиукраїнським політичним махінаціям, стати на захист рідної мови.

Захист та розвиток української мови – це не тільки завдання для України. Плекання рідної мови та культури – це завдання українців розкиданих по цілому світу. Ми, канадські українці, є невід’ємною частиною цього світового українського гуманітарного простору. Вся історія розвитку нашої громади – є історія збереження рідної мови, історії, культури, віри та традицій українського народу.

На жаль, сьогодні, коли ми вже маємо свою незалежну державу, прийшов час знову стати на захист нашої української ідентичності. Звертаємось до всіх, хто почуває себе українцем, в кого в душі промовляє українське коріння – захистимо свою українськість, свою мову, свою культуру. Це потребує зусиль та внутрішньої роботи кожного з нас: вдома, в сім’ї, серед друзів, в організаціях, в наших відносинах з людьми в Україні. Розвиваймо українське в нашому щоденному житті.

Українські організації, звертаємось до вас, активізуйте свої зусилля, свої нові проекти на розвиток української культури та освіти, на розвиток молодіжних та освітньо-виховних зв’язків з українським суспільством в Україні.

І нехай кожен наш крок, кожна наша дія стане тим необхідним вкладом не тільки у розбудову нашої громади, а і у розбудову українського гуманітарного простору по всьому світу. Це наблизить українське суспільство до нас, це згуртує нас, зробить нас ще сильнішими по всьому світу.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа