Президент має або ветувати мовний закон, або піти у відставку!

Заява Проводу ОУН(б)

 

Нелегітимне прийняття в першому читанні Закону про засади державної мовної політики зайвий раз продемонструвало українофобський характер чинної влади та неповагу до законодавства.

Таким кроком депутати фактично знівелювали статус української мови як єдиної державної, зробивши російську мову де-факто регіональною і повністю домінуючою в Східних та Південних областях. Фактично, закон іде всупереч Конституції України, якою статтею десятою задекларовано: “Державною мовою в Україні є українська мова”.

Також іде розбіжність з міжнародними нормами, ратифікованими Україною, зокрема, з Європейською хартією регіональних мов або мов меншин та Рамковою конвенцією про захист національних меншин, якими декларується, що просування регіональних мов та мов меншин не повинні відбуватися за рахунок державної мови.

Абсолютно ненормальним є для цивілізованої держави, коли влада не поважає державну мову. Сам Президент Віктор Янукович заявляв, що російську мову треба зробити другою державною, чим підтвердив своє намагання та намагання Партії регіонів нівелювати статус української мови.

В усіх цивілізованих країнах мовне законодавство захищає державну мову і тільки в Україні воно ставить під загрозу її функціонування, адже тепер, за новим законом, громадяни і влада на місцях фактично уникають обов’язку вивчати, захищати українську мову, вести на ній діловодство, судочинство, випускати пресу, вести телевізійні програми.

Крім того, закон розколює українське суспільство за мовною і культурною ознаками, що навіть нинішня влада обіцяла не робити, але його прийняттям довела, що обіцянки були свідомою брехнею. Президент зайвий раз довів, що він не є українським президентом, що він не є президентом для всього народу України, а лише для його невеликої частини, частини, що не сприймає Україну як суверенну самостійну державу.

Таким чином, українському народу нічого іншого не залишається, як вимагати відставки Віктора Януковича і всіх депутатів та чиновників, які просувають нове мовне законодавство, чим свідомо заганяють державну мову в резервацію. У Президента є один вибір: або не допустити просування закону про основи державної мовної політики і набуття ним юридичної сили, або залишити свою посаду.

Провід ОУН (б) заклкає українців в Україні та в закордонну до масових акцій –

Не будемо мовчати ! Будемо обстоювати українську, національну позицію!

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа