Метою провокації є спричинити безладдя в українському суспільстві напередодні виборів до ВРУ і таким чином відвернути увагу виборців від авторитарної і скорумпованої влади

Всечесніші отці,

Шановні пані і панове,

Дорогі друзі,

 

Від імені організаторів сьогоднішньої акції на захист української мови – Ліґи Українців Канади, Ліґи Українок Канади, Спілки Української Молоді в Канаді, Товариства Колишніх Вояків УПА, організації які є членами Конференції Українських Державницьких Організацій Канади (КУДОК), припала мені честь привітати українську-канадську громаду Торонто і інших міст Канади які зібралися перед Генеральним консульством України на мітинг у справі захисту української мови та боротьби проти імперіалістичних амбіцій Росії.

Ми українці-канадці зібралися висловити свою підтримку акцій протесту по всій території України, де громадяни виступають з вимогою до скорумпованого режиму в Києві шанувати українську мову та зберегти її як єдину державну мову згідно з конституцією України, і покласти край російським імперіалістичним проектам в Україні.

Ми, шановні друзі, зібралися тут сьогодні, щоб одним голосом сказати нашим братам і сестрам в Україні: Ми є з Вами!

Конференція Українських Державницьких Організацій Канади та Конференція Українських Державницьких Організацій Америки видали Заяву – Петицію. Уже підтримало і підписало більше як 2,000 людей. Просимо наших друзів і в діаспорі і в Україні підписати цю петицію.

В Заяві-Петиції вказано слідуюче:

Беручи до уваги прийняття законопроекту “Про засади державної мовної політики” Верховною Радою України при другому читанні

3 липня цього року, президенти Північноамериканських організацій, що входять до Світової Конференції Українських Державницьких Організацій: підтверджують вимоги, проголошені в своїй Заяві/Петиції з приводу законопроекту “Про засади державної мовної політики”; висловлюють свою солідарність з Комітетом на захист української мови, створеним в Києві 27 червня цього року;

і закликають українців на нашій батьківщині та в діаспорі об’єднатися на захист української мови.

Намагання пропхати цей законопроект внесений депутатами Партії Регіонів Колесніченко та Ківаловим у Верховній Раді України (ВРУ) є черговою антиукраїнською і антидержавною провокацією владними структурами .

Метою провокації є спричинити безладдя в українському суспільстві напередодні виборів до ВРУ і таким чином відвернути увагу виборців від авторитарної і скорумпованої влади. Це є дальшим кроком у продовженні політики русифікації, яку проводять такі слуги та аґенти Москви як Міністр Освіти Табачник, явний українофоб та русофіл.

Закликаємо українських патріотів в Україні і діяспорі:

– Стати на захист української мови яка згідно з Конституцією Української Держави є єдиною державною мовою.

Захистити конституційне право на використання української мови у всіх сверах суспільного життя.

Протистояти політиці насильницької русифікації у всіх сферах суспільства в Україні та вимагати звільнення з урядових посад антиукраїнських чиновників в Адміністрації Президента, Кабінеті Міністрів, і Верховній Раді.

Вимагати депортацiї аґентів ворожої Московської п’ятої колони за межі України.

(кінець петиції)

 

В додатку до петиції КУДОК, Конґрес Українців Канади та міжнародні діаспорні установи теж видали свої петиції, заяви та листи звернення щодо мовного законопроекту, в цьому числі СКУ, СФУЖО, СКУДО та Українська Всесвітня Координаційна Рада.

Із задоволенням повідомляю, що в Україні на прес-конференції в УНІАН про створення Комітету на захист української мови, Василь Шкляр, один із засновників комітету, прочитав і підписав нашу Заяву – Петицію. Рівнож, повідомляю що я як голова Ліґи Українців Канади включений в члени цього Комітету на захист мови. Це велика честь для нашої організації, Ліґи Українців Канади, і для мене.

На кінець дозвольте подякувати усім які причинилися допомогти нам у підготовці сьогоднішньої акції: особлива подяка нашим парохам, підприємцям, радіо і теле програмам, та громадським організаціям за поміщення і розповсюдження оголошення про сьогоднішню акцію. Рівнож, щира подяка нашим мистецьким одиницям: молодіжному хору Пролісок при Спільці Української Молоді відділ Етобіко, Леся Коник мистецький керівник і диригент, Соломії і Іванці Сало як і Дмитрові Білану, студентам рідної школи Української Спадщини ім Юрія Липи – директор Оксана Соколик, пані Наді Козак і братам Адрію та Марку Кобеляк. Щира подяка отцям Йосифу Жилі і Богдану Сенцьо як і представникам громадських організацій за їхню згоду виступити в програмі акції. Особлива подяка Кредитовій Спілці Будучність за матеріальну підтримку як і книгарні Буква, котра подарувала озвучення для сьогоднішньої маніфестації, та допомогла з технічним обладнанням. Також хочу подякувати нашим друзям з Ошави, котрі приїхали автобусом на нашу акцію. І неможу забути про наших ведучих. Надя Ґерелюк і Марко Дячун, це наша гордість і надія. Сердечно дякую Вам усім.

На кінець хочу підкреслити, що Боб Декерт, член парламенту Канади і речник Міністра закордонних справ, під час його побуту в Україні повторював, що він з гордістю заявляє що Канада це найбільша українська країна поза Україною, не тільки тому що в Канаді багато українців пропорційно до населення, а тому що всі канадці переживають за долю України. Шановні пані і панове, наше місце в канадському суспільстві забезпечене тим, що ми сьогодні гідно заявили відданість нашій батьківщині і нашій українській мові.

За це Вам щиро дякую бо Ви так численно відгукнулися на наш заклик. Маю надію, що наша акція сьогодні буде найбільш успішною за всіх подібних акцій в діаспорі в обороні української мови.

Дякую.

Слава Україні! Героям Слава!

 

 

Орест Стеців

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа