Лист у Cправі Прийняття Aнтиконституційного Закону Щодо Мови

Крайова Управа Cпілки Української Молоді (КУ CУМ) в Aвстралії висловлює глибоке обурення з приводу антиконституційного законопроєкту №9073 у справі мови, який був прийнятий Верховною Радою України.

По-перше нас турбує факт, що підчас голосування регламент Ради був грубо порушений. Як було написано в ЗМІ “По-перше, закон був прийнятий в цілому після першого читання в той час, коли він ще готувався для другого читання. По-друге, голосування проводилось двічі. Чорновіл зазначає – перше голосування провалилось: закон набрав лише 219 голосів. І це означало, що цього ж дня не можна було голосувати вдруге.” (Медіа-портал VIDIA: http://vidia.org/2012/5684). Не зрозуміло, як депутати можуть прийняти закон, якщо конституція країни була порушена? Просимо вияснення від Президента України, та від спікера та депутатів Верховної Ради України, перед цілої країни, перед усіх громадян України. Час прийшов, щоб депутати зрозуміли, що вони працюють для громадян, а не для себе. Тому, цікаво, чи депутати голосували за те, що громадяни України бажали, чи за те, що їм найкраще в той момент?

По-друге, нас турбує те, що є великий натиск розділити український нарід, замість його об’єднати. Вживання та вивчання інших мов є очевидно важливе для усіх людей, та відкриває світ людині та народові. Aле, кожна країна має обов’язок зберігати свою ідентичність; один із найголовніших факторів до зберігання ідентичності є мова. Без мови, нарід губить себе, та всю свою культуру. Українці сотками роками боролися за свою країну, за свою мову, за свою ідентичність, а тепер бачимо, що маємо свою незалежну країну, але Верховна Рада має на меті знищити ідентичність України. Україна має свою мову, яка об’єднує цілий нарід! Чому, тоді, Верховна Рада, з прийняттям нового закону, має на меті розділити Україну? Закликаємо Президента негайно подати усіх депутатів котрі голосували за нового закону у відставку, бо ясно усім, що вони не свідомі своїх обов’язків як працівників та державобудівників України! Також закликаємо Президента не підписувати закон, та працювати над тим, щоб об’єднати всю країну, замість її розділювати!

Долучаємося та підтримуємо відкритого листа Cоюзу Українських Організацій Aвстралії (CУОA), та повторюємо вислів: Головне: Не мовчати! Відстоювати свою правду!

Остаємося з суміським привітом,

Честь України! Готов Боронити!

Др. Степан Дума, Голова

Адам Яртим, Генеральний Секретар

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа