До недоторканих патріотів

Усі ви обиралися в парламент під патріотичними гаслами, усі розпиналися в своїй любові до України. Незалежно від того, під яким партійним стягом рвалися до влади, обіцяли, що ми будемо гордитися національним прапором і державою, яку він символізує.

Обіцянки, як ви це зробите, різнилися, бо шляхи до цієї мети справді можуть бути різними.

Ви намагалися прилаштуватися до різних настроїв суспільства, знайти в ньому свою “електоральну нішу”, аби отримати жадану підтримку на виборах.

Жодна політична сила, окрім відверто маргінальних, не посміла висувати гасла про розділення країни.

Спроба йти із такою програмою до українців означатиме політичну смерть для будь-якої сили по обидва боки Дніпра, суспільство відторгне її. Ви це розуміли, тому усі грали роль патріотів.

Звичайно вас об’єднує не лише патріотична риторика, але й спільне невиконання передвиборчих обіцянок. Сьогодні маємо унікальну ситуацію, коли кожна з політичних сил, які протистоять одна одній, за останню виборчу каденцію побувала і у владі, і у опозиції.

І однаково проявила себе в якості крикливої популістської опозиції та бездарної злодійкуватої влади. Ви врешті об’єднали громадян України у їх не любові до влади будь якого кольору, адже вона стала символом брехні і злочинності.

Перед черговими виборами суспільство знову буде розділене вашими обіцянками, як найшвидше зробити, щоб було найкраще. Але затямте: українці, незалежно від того, де вони живуть і якою мовою розмовляють, залишаються єдиними щодо цілісності своєї держави.

Вони не допустять розколу і громадянської війни. І заради цього об’єднаються безвідносно до своїх політичних вподобань.

Якщо ви поставите цілісність країни під загрозу – не отримаєте жодної підтримки на виборах. Ані ті провокатори, які ініціювали розкольницький мовний закон, ані ті злочинці, що його підтримали, ані ті бездари, що допустили його прийняття.

А тоді недоторканість скінчиться, і свій патріотизм вам доведеться доводити народу уже без неї.

Володимир В’ятрович, історик, учасник Самоврядної альтернативної мережі (САМ)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа