Як ефективно підготуватися до співбесіди англійською

Підготовка до співбесіди, особливо якщо вона проходитиме англійською мовою — важлива складова майбутнього успіху. Вона потребує систематичного підходу та низки продуманих кроків. Тому ми зібрали декілька практичних порад, які допоможуть ефективно пройти ваше job interview.

Готуйтеся до IELTS з нами: https://speakwell.ua/courses/pidgotovka-ielts-kyiv та досягайте високих результатів! Школа англійської Speak Well пропонує своїм студентам індивідуальний підхід, професійні наставники, гнучкий графік.

Вивчіть компанію та посаду

Попри простоту, на практиці ця порада дійсно працює. Розуміння цінностей компанії, її місії та стратегій допоможе бути готовим до будь-яких запитань, а не лише про ваш досвід. Роботодавцю важливо бачити не тільки мовні навички та компетентність потенційного працівника, а й загалом — наскільки він зацікавлений у роботі. 

Витратьте трохи часу на пошуки офіційного сайту чи сторінки компанії в соцмережах, погортайте її новини та ознайомтеся з блогом. Ви повинні знати не лише основну діяльність, а й спробувати проаналізувати клієнтів.

Як підготуватися до співбесіди англійською

Підготуйте відповіді на поширені запитання

Вивчивши вакансію, зверніть увагу на ключові навички та вимоги. Це допоможе вам сфокусуватися на тому, що саме шукає роботодавець, що він очікує побачити. Разом з тим проаналізуйте, як ваш досвід відповідає вимогам і підготуйте розгорнуті відповіді.

Наприклад, ви готуєтеся до співбесіди за вакансією Project Manager в ІТ-компанії.

На запитання «‎What is your previous experience in project management? How have you handled changes in project tasks?» можна відповісти приблизно так (доповнивши своїми реальними подробицями):

  • «When I worked at my previous company, I managed implementing new software products. I was often faced with unexpected change requests from the customers. In one particular case, I scheduled additional meetings with the team to successfully integrate the innovations while keeping the project on track and within budget.»

Найпоширенішими запитаннями є:

  1. Tell me about yourself.
  2. Why did you choose this company/position?
  3. How do you handle conflict or stress at work?
  4. How do you work as a team?
  5. What motivates or inspires you in your work?

Якщо якесь питання у вас викликає труднощі, не бійтеся попросити трохи часу на роздуми. Для цього вам знадобляться фрази на кшталт:

  • «That’s an interesting question. Let me think about it for a moment.»
  • «‎May I have a moment to think before responding?»
  • «‎That is a really good question, give me a moment to organize my thoughts.»

Попрацюйте над професійною термінологією

Не забувайте про важливість професійної лексики, з якою вам доведеться часто зустрічатися в роботі. Це не просто слова з ділової сфери, а саме галузева термінологія, яка має органічно вписуватися у вашу мову.

Приблизний список термінів для вакансії Project Manager може бути таким: backlog (список задач до виконання), stakeholder (зацікавлена в проєкті особа), agile methodology (гнучка методологія управління), sprint (короткий часовий інтервал для виконання задач). 

Приклади зі сфери маркетингу: target audience (цільова аудиторія), B2B (взаємодія між компаніями), KPI (показник ефективності), SEO (оптимізація для пошукових систем). 

І наостанок лексика зі сфери фінансів: ROI (повернення інвестицій), assets (активи), liabilities (зобов’язання), cash flow (грошовий потік).

Тренуйте мовні навички 

Щоб успішно пройти співбесіду англійською мовою, ваш рівень володіння має бути не нижче В2 (а краще просунутий). Хоча все залежить від самої вакансії, місця роботи, оточення тощо. Ви повинні не лише розуміти питання, а ще й легко виражати думки, пояснювати свій досвід і кваліфікацію. Крім вивчення теоретичних матеріалів англійської мови, радимо додатково скористатися наступними порадами:

  1. Щодня читайте і слухайте англомовні тексти. Статті, відео й подкасти на ділові теми можна легко знайти чи не в будь-якому інформаційному інтернет-виданні (наприклад, BBC). Це розширюватиме ваш словниковий запас і поліпшуватиме вимову. 
  2. Записуйте себе на диктофон. Прослуховуйте власні відповіді, щоб оцінити дикцію та проаналізувати помилки.
  3. Репетиція. Попросіть друзів, рідних чи репетитора зіграти роль інтерв’юера. Це допоможе звикнути до запитань в умовах, наближених до реальних.
  4. Постановка впевненого голосу. Приділяйте увагу інтонації, паузам, скорості мови.

Опануйте IELTS з впевненістю! Дізнайтеся ефективні стратегії та поради в нашій статті: https://www.education.ua/blog/48269/ – розпочніть свій шлях до високих результатів в тестуванні IELTS з нашими порадами!

Вивчення вакансії, репетиція відповідей, освоєння термінології та розвиток мовних навичок зроблять вас більш впевненими. Однак якщо ви прагнете ретельнішої підготовки та бажаєте отримати персоналізовані підказки й поради, запрошуємо до нашої школи англійської.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа