Керамічні брекети: особливості встановлення, плюси та мінуси, ціна

Сучасна стоматологія дозволяє проводити велику кількість маніпуляцій для створення привабливої усмішки, вирівнювання зубів чи усунення інших неестетичних проблем ротової порожнини. В цьому велику роль відіграють сучасні ортодонтичні конструкції як брекет-системи.

Особливі переваги керамічних конструкцій для вирівнювання зубів

Вирішивши встановити системи для вирівнювання зубів, необхідно в ході тісних консультацій з особистим стоматологом вирішити, який саме матеріал буде використаний. Ціна на керамічні брекети є вищою, у порівнянні з металевими, але це є цілком закономірно з огляду на особливості кераміки:

  • непомітність для людей, що оточують, адже існує можливість підібрати матеріал до природного відтінку емалі;

  • використання гіпоалергенного матеріалу, який прекрасно переноситься кожним індивідуальним організмом;

  • безболісність, швидке звикання та комфортність в носінні;

  • відсутність травмування ясен чи щік через елементи конструкції.

Представниці прекрасної статі, бажаючи не привертати до себе надмірної уваги під час вирівнювання зубів, віддають перевагу саме кераміці. Сировина виготовлення зливається з кольором природної емалі й не акцентує на зубах.

Недоліки використання керамічних конструкцій

Не дивлячись на естетику використання таких брекетів, сама система має певні недоліки. Найперше, це вартість встановлення – вона є високою та недоступною для багатьох категорій населення. В порівнянні з металевими брекетами, керамічні значно вищі в ціні. Окрім того, відвідувати ортодонта також прийдеться набагато частіше.

Керамічний матеріал є надзвичайно крихким і при недотриманні рекомендацій стоматолога можуть виникати проблеми з брекет-системою:

  • псується керамічний матеріал;

  • відклеюються замки;

  • відбувається деформація дуг.

Більшість лікарів-стоматологів та пацієнтів свідчать про те, що при правильному догляді за конструкціями вдається уникнути ремонту та заміни деталей в конструкції. Основними правилами експлуатації керамічних систем є відмова від твердих продуктів, вживання надміру гарячих або холодних продуктів чи напоїв. Професіонал, який має великий досвід роботи встановлення брекетів та слідкує за дотриманням стандартів роботи, не має випадків відклеювання чи відпадання систем взагалі. Пацієнти мають відповідально ставитися до старань лікаря та виконувати всі його рекомендаційні поради.

Протипоказання до встановлення керамічних брекетів

Процедура встановлення брекетів не відбувається за один візит до лікаря. Необхідно провести ряд процедур та оглядів, які дозволять зробити висновки до готовності пацієнта до брекетів. Після прийняття рішення, якого саме виду система буде використовуватися, лікар починає ретельний огляд порожнини рота на виявлення можливих захворювань. Протипоказаннями до брекет-систем є:

  • ураження зубної емалі карієсом;

  • запалення ясен та зубних тканин;

  • низька якість емалі, наявні на ній тріщини або інші пошкодження;

  • пародонтоз.

При виявленні хоча б однієї проблеми ортодонт направляє пацієнта до стоматолога іншої спеціальності для лікування наявного захворювання. Встановлення систем вирівнювання в ротову порожнину, де виявлені різного роду захворювання, провокує до загострення проблем. Надалі це може стати причиною низької ефективності вирівнювання або втратою зубів (в найгіршому випадку). Варто відповідально ставитися до вибору спеціаліста, якому збираєтеся довірити свої зуби та усмішку, якість життя.

Вартість встановлення керамічних брекетів та терміни вирівнювання

Не дивлячись на те, що кераміка є крихким матеріалом, це не зупиняє багатьох пацієнтів саме від такого типу систем. Вартість встановлення є різною та коливається в межах 25 000 гривень. Ціна вища за металеві конструкції, але непомітність та естетичність беруть своє.

Перед встановленням систем багатьох пацієнтів цікавить питання термінів лікування. Відповідь може бути лише орієнтовною. Адже лікар лише в процесі вирівнювання та контрольних оглядів може зробити висновки про легкість піддавання зубів корекції. В деяких пацієнтів вирівнювання завершується після одного року користування брекетами, а в деяких становить більше ніж два роки. Тому варто запастися терпінням та виконувати всі рекомендації ортодонта.

Перед формулюванням питання, чи вирівнювати зубний прикус, не має бути зайвих питань: кожна людина має право вільно усміхатися й мати привабливу усмішку. А вже обираючи матеріал брекетів, варто орієнтуватися здебільшого на свій гаманець. Керамічні брекети є дещо дорожчими за металеві, але мають свої суттєві переваги.

Всю інформацію стосовно переваг встановлення керамічних брекет-систем ви можете знайти на сайті https://www.mydent.kiev.ua/ua/services/keramicheskie-brekety/.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа