Інтерес до енергоефективних будинках виник після світового енергетичного колапсу 1974 р. Вчені підрахували, що при існуючих темпах використання вугілля, газу і нафти вже через 50 років природні джерела енергії можуть вичерпатися. Тоді почалася робота над проектами, здатними знизити темпи енергоспоживання, в тому числі і в житловому будівництві.
На початку 80-х рр. фахівці Міжнародної енергетичної конференції ООН (МІРЕК) прийшли до висновку про те, що сучасні будівлі наділені величезними резервами в плані підвищення їх енергоефективності. За даними Flatfy.com Ukraine саме так народилася ідея проектування і будівництва енергоефективних, а після вдалих експериментів – і пасивних будинків, які, з одного боку, споживали б мінімум енергії від зовнішніх джерел, а з іншого – надавали б мінімальний шкідливий вплив на довкілля.
Що таке пасивний будинок
Пасивний будинок – це «класика жанру». Значення нормативного показника для нього, має бути не більше 15 кВт/год / м².
Нормативний показник для будинку з ультранизьким теплоспоживанням становить:
- від 16 до 35 кВт/год /кв.м.;
- з низьким – 36-50 кВт/ год /кв.м.
Наводячи вище європейську класифікацію, Flatfy згадали будинки з нульовим енергоспоживанням і з позитивним енергобалансом. Перші за рік виробляють стільки енергії, скільки споживають. Другі виробляють більше, ніж споживають, і продають надлишки в мережу.
Якщо порівняти сучасні новобудови із будинками радянських часів, то більше всього тепла втрачають «панельки» 90-х років забудови. Далі в порядку зменшення витрат тепла йдуть «сталінки», «хрущовки», каркасні новобудови 00-років. Найбільш енергоефективними виявилися сучасні новобудови, зведені з цегли та утеплені сучасними матеріалами.
Зверніть увагу
Як відомо, основні тепловтрати в будівлі відбуваються через стіни, покрівлю та вікна. У пасивному будинку для зведення стін і покрівлі не використовуються будь-які спеціальні «пасивні» матеріали. Головне завдання – створити герметичну теплозахисну оболонку-термос, що не має містків холоду. Це стосується не тільки стін і покрівлі, але і фундаменту: ще на етапі риття котловану відбувається формування безперервного теплоізолюючого контуру, що запобігає контакт фундаменту безпосередньо з ґрунтом.
Сюди ж відносяться і енергозберігаючі вікна, розроблені спеціально для пасивних будинків. У порівнянні зі звичайними вікнами, вони дозволяють скоротити тепловтрати більш ніж на 50%.
Зроблено за даними компанії Flatfy.