Солодкі та соковиті нектарини вирощують на півдні, в умовах спекотного та сонячного клімату. Але сучасні селекціонери вивели нектарини, які при правильному догляді можна вирощувати і в середній смузі. При цьому перший урожай можна отримати вже за 4 роки після посадки, а термін плодоношення одного дерева – до 30 років.
Посадка нектарину в ґрунт
У південних регіонах посадку виконують восени, у північних – навесні. Не можна садити нектарин на важкому ґрунті, для його вирощування підійдуть суглинні та супіщані ґрунти. Не підійдуть місця з поверхневим заляганням ґрунтових вод і ті, де раніше зростала полуниця чи люцерна. Вибирайте місце на південній стороні, на сонці. Нектарини потребують постійного світла, тінь не повинна закривати їх більше 2 годин на день. Враховуйте, що нектарин може зрости до 4 метрів у діаметрі і до 7 у висоту, на дачах таке трапляється рідко, але краще, щоб поряд не було будівель.
При посадці саджанця восени грунт готують за 2-3 тижні. Йому риють велику, мінімум 70 см у глибину і стільки ж у діаметрі. Верхній шар ґрунту змішують 10 кг перегною та 150 г суперфосфату. Після розміщення саджанця коріння накривають сумішшю, що вийшла, і добре трамбують. Під дерево відразу треба влити 40-50 л води.
Правила догляду за нектарином
Догляд включає стандартні процедури:
- Регулярне поливання.
- Підживлення добривами.
- Обрізка гілок та формування крони.
- Обробка паразитів.
Поливати дерево потрібно рясно, 2 рази на тиждень, але якщо влітку бачите, що ґрунт пересох, робити це слід частіше. Щоб отримати більший урожай, рекомендують за місяць до знімання плодів, рясно поливати дерево, а потім припинити процес до врожаю.
При посадці зазвичай до ямки додаються добрива, а місце коріння мульчується. У цьому випадку додавати підживлення в ґрунт не потрібно перші 5 років після життя дерева. Після цього навесні дерево удобрюють азотом, а влітку та восени – калієм та фосфором.
Для хорошого врожаю важливо робити регулярне обрізування. Щовесни з крони видаляють сухе листя і гілки, пагони потрібно вкоротити на третину, тому що плоди ростуть тільки на нових гілках.
Важливо відповідально підійти до зимівлі рослини, вона добре переносить зиму в грунті, незважаючи на слабку стійкість до морозів, якщо восени внести достатню кількість рідин та добрив. Приствольное коло накривають сухим листям, а стовбур обв’язують мішковиною. Так дерево спокійно перезимує та забезпечить гарний урожай на наступний рік.