Музейники відвідають 10 областей України, зокрема Донецьку та Луганську, щоб записати історії очевидців Голодомору та інтерв’ю з краєзнавцями, відшукати нові експонати й зафіксувати місця масового поховання жертв Голодомору.
Команда Національного музею Голодомору-геноциду розпочинає експедиційний проєкт «Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки». Музейники відвідають 10 областей України, зокрема Донецьку та Луганську, щоб записати історії очевидців Голодомору та інтерв’ю з краєзнавцями, відшукати нові експонати й зафіксувати місця масового поховання жертв Голодомору.
Проєкт буде втілено за підтримки Українського культурного фонду.
Працівники музею відвідають Херсонську, Миколаївську, Полтавську, Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську, Донецьку, Луганську, Вінницьку, Хмельницьку області.
На основі записаних інтерв’ю буде створено 10 медійних відеоісторій та лонгрідів. Також усі свідчення будуть оцифровані та представлені на онлайн-платформі музею «Свідчення», де вже зберігається більше 800 історій очевидців Голодомору.
Свідків Голодомору 1932-1933 років майже не залишилось — їх досвід є безцінним надбанням усної історії. Музейники закликають поділитися контактами тих, хто пережив геноцид, або їхніх родичів за формою для запису інтерв’ю з очевидцями.
«Для Музею проєкт є одним із стратегічних напрямів діяльності, адже накопичення і поширення знань про Голодомор допомагає застерегти суспільство від повторення злочину геноциду», — Михайло Костів, координатор проєкту.
За ходом експедиції можна слідкувати на офіційних сторінках Музею у Фейсбуці та Інстаграмі.
Минулоріч команда Музею Голодомору спільно з Ukraїner відвідала 9 областей України. Протягом 30 днів учасники побували в 64 населених пунктах із 33 районів, де записали свідчення 120 очевидців Голодомору, поспілкувалися із 50 краєзнавцями та зафіксували 66 місць масового поховання жертв геноциду. Під час експедиції свідки Голодомору передали до музею унікальні речі, що розповідають родинні історії про геноцид. З історіями можна ознайомитися за посиланням.
Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.