У березні 2014 року на Майдані лежали гори квітів у пам’ять про Героїв Небесної Сотні, до шевченківських днів на головній площі країни з’явилася дерев’яна скульптура-рекордсмен Тараса Шевченка, зроблена Володимиром Зайцем до 200-річчя поета, а сотні учасників Самооборони Майдану тоді готувалися вирушити на полігон у Нові Петрівці, стати першими добровольцями й дати відсіч російським окупантам на Сході країни.
Запрошуємо вас разом із гідом Музею Майдану Вікторією Бойко відвідати екскурсії “Місцями Революції Гідності” у березні, дізнатися більше про боротьбу українців за свободу й згадати учасників Революції, що боронили та боронять Україну від російських окупантів вже 9 років.
Ви відвідаєте Михайлівський Золотоверхий монастир, у якому майданівці знаходили прихисток у важкі революційні дні, на майдані Незалежності – серцевині протестного містечка, дізнаєтеся про життя у наметовому містечку та цінності Революції Гідності.
Потому завітаєте до Будинку профспілок, в якому свого часу був Штаб національного спротиву, а тепер працює Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Для вас ми підготували виставку “Назустріч свободі”, тож зможете побачити оригінальні революційні артефакти.
На алеї Героїв Небесної Сотні (колишній вулиці Інститутській) дізнаєтеся про Героїв Небесної Сотні, які 20 лютого 2014 року штурмували печерські пагорби, кинувши виклик тодішній владі, яка насмілилася застосувати зброю проти власного народу.
Також зупинимося біля стендів виставки “Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії”, щоб дізнатися про поточні результати розслідування злочинів проти Майдану та притягнення до відповідальності винних. Насамкінець ушануємо Героїв Небесної Сотні біля тимчасового меморіалу, вдаривши у Дзвін Гідності.
Екскурсії відбуватимуться по суботах:
4 березня, початок об 11:00;
11 березня, початок об 11:00;
18 березня, початок об 11:00;
25 березня, початок об 11:00.
Традиційно всі екскурсії є безкоштовними, однак просимо попередньо зареєструватися.
Збір групи об 11:00 біля центральної брами Михайлівського Золотоверхого собору. Маршрут: Михайлівський собор – Михайлівська площа – вулиця Михайлівська – майдан Незалежності – Будинок профспілок – вулиця Хрещатик – алея Героїв Небесної Сотні – виставка “Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії” – Дзвін Гідності.
Тривалість екскурсії 2 години.