З Донецька до Львова: виставка “Культурний простір Донбасу” приїхала в музей І.Франка (фото)

Унікальна виставка вишитих орнаментів видатних українських діячів авторства донеччанки Людмили Огнєвої відкриється у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка.

IMG_20170420_134833

Відкриття експозиції 21-го квітня о 15:00. Виставка “Культурний простір Донбасу. З нами Бог і Україна” триватиме до 20-го травня 2017-го року.

IMG_20170420_134900

Експозиція налічує близько ста вишитих орнаментів, присвячених видатним постатям, починаючи з княжих часів і закінчуючи сучасниками — героями Небесної сотні та АТО.

IMG_20170420_134931

Виставка складається з п’ятнадцяти розділів, сформованих за історичними періодами та різною тематикою: “Святі київські князі”, “Козаччина”, “Культура та наука 18-21 століття“, “ОУН та підпілля на Донбасі”, “Шістдесятники”, “Донецький Євромайдан”, “Народні герої”, “Патріархи УГКЦ, УПЦ КП” тощо.

IMG_20170420_135010

Чимало орнаментів присвячено саме вихідцям з Галичини: митрополитв Андрею Шептицькому, єпископу Йосипу Сліпому, патріарху Володимиру І-му (Василь Романюк), королю Данилу Галицькому, письменникам Василю Стефанику та Іванові Франку, організаторці першої жіночої чоти УСС Ользі Басараб, провіднику ОУН Степану Бандері, командиру УПА Роману Шухевичу, композитору Володимиру Івасюку, герою АТО Василю Сліпаку.

liudmyla Ognieva

Автор виставки — донеччанка Людмила Огнєва, дослідниця української вишивки, яка відтворює орнаменти за архівними документами, фотографіями, публікаціями, іконами.

Пані Людмила з окупованого Донецька виїхала у вересні 2014-го. ЇЇ роботи вивозили частинами. Деякі рушники досі залишають в Донецьку.

Ця виставка стала можливою завдяки допису у соцмережі журналістки Мар’яни П’єцух, яка розповіла про мрію пані Людимили відкрити експозицію у Львові, проте їй бракує фінансових ресурсів.

l.ognieva - m.pietsukh

На допис відгукнувся директор музею І.Франка Богдан Тихолоз, який запропонував свої виставкові зали. Двоє активістів — з Донеччини та Львова погодилися покрити витрати на дорогу. Наразі збір коштів триває — за місяць потрібно ще викупити купе для перевезення експонатів назад до Києва, покрити транспорті витрати по Львову та на матеріали для експозиції (рамки). Також пані Людмила надалі планує відкривати виставки в інших містах України.

IMG_20170420_134743

Людмила Огнєва – народилася 1936 року на Вінничині. На Донеччину приїхала у 1944 році. Разом з мамою жила в Торезі, від 1966 року – у Донецьку. Радіофізик. Громадська діячка. Журналістка. Дослідниця української вишивки. Член Національної спілки журналістів України та Національної спілки народних майстрів України. Працювала інженером на радіозаводі у Воронежі, викладачем у вишах Воронежа та Донецька, програмістом у проектному інституті. У 1998 – 2017 роках очолювала Донецький відділ Союзу українок. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як «Світлиця», «Чарівниця». Є автором понад 45 видань про несправедливо замовчуваних героїв українського минулого.

IMG_20170420_134722

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа