Як в Києві на Андрія гуляли

IMG_0472

На Київщині завершився культурно-суспільницький семінар «СУМок», де головною особливістю були вже традиційні Андріївські вечорниці, які шостий рік поспіль проводить Київський осередок Спілки Української Молоді в Україні.
Від Краматорська до Калуша – такою була географія учасників культурно-суспільницького дійства. Понад сотню молодих людей зібралися у столиці, аби популяризувати збереження культурної спадщини та культурних цінностей України.
Протягом двох днів, 11-12 грудня, учасники мали змогу відвідати лекції та майстер-класи. Зокрема, лекцію про важливість збереження традицій провела громадська діячка, засновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк, а майстер-клас з приготування українських традиційних страв – Марина Соботюк, дослідниця традицій Української культури, менеджер подання українського борщу до ЮНЕСКО.
Також відбувся перегляд фільму «Ткацький шлях» та його обговорення, учасники повправлятися в майстерності виготовлення ляльок-мотанок, ділилися історіями власних сімейних традицій та навіть спробували приготувати та спекти калиту.
Головною особливістю програми було традиційне святкування Андріївських вечорниць. Традиційні танці, виступ музик, кусання калити, ворожіння тощо.
В співпраці та за підтримки Відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України вже котрий рік поспіль вдається реалізовувати важливі ініціативи, зокрема ті, що стосуються культурної ідентичності, збереження українських традицій та звичаїв.
Спілка Української Молоді – молодіжна виховна організація, займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах у дусі свого гасла «Бог і Україна».
Спілку засновано у 1925 році в Києві. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю у 12 країнах світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.
Анастасія Віль
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа