Виставка “Мистецькі діалоги” в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва

банер

22 липня о 16.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється виставка «Мистецькі діалоги: з нових надходжень музею 2015 – 2020». Вона демонструє широку палітру творів як традиційного народного, так і професійного декоративного та образотворчого мистецтва України – художнє ткацтво, вишивку, кераміку, декоративний розпис та розпис на склі, різьблення на дереві; вироби з фарфору, скла, металу, а також ікони, витинанки, батик, емалі, живописні композиції.

binary comment
binary comment

Переважна більшість – це кращі авторські роботи, подаровані музею після виставкових проєктів, здійснених протягом останніх шести років.

двi_лял_ки

Гості музею також матимуть рідкісну можливість познайомитися з предметами кераміки, фарфору та фаянсу з числа повернутих з Німеччини у 1948 році, які отримали друге життя, завдячуючи зусиллям реставраторів, а нині поповнили музейну колекцію.

одинадцат_

На особливу увагу заслуговують подаровані музею польським письменником Петром Скрійкою комплекси чоловічого та жіночого одягу, що походять з території Шляхтовської Русі – найзахіднішого етнографічного лемківського регіону з чотирьох сіл на території сучасної Польщі, де більшість населення становили лемки.

3

Велику частину авторських робіт передали музею після персональних виставок знані митці: народний художник України Петро Печорний і заслужений художник України Олександр Міловзоров.

Два

Музейну скарбницю збагатили також пам’ятки, подаровані їхніми власниками: Тамарою Романовою, Тетяною Нечипоренко, Зоєю Чегусовою, Василем Васильєвим, Валерією Спиридоновою, Лідією Голембовською, Оленою Скицюк, Оленою Старченко та іншими.

дядечко_на_велику

Виставка триватиме до 26 вересня 2021 року.

Для довідки:

На виставці представлені твори художнього ткацтва, вишивки, декоративного розпису та розпису на склі, ікони, витинанки, батик. Серед них роботи Ольги Пілюгіної, Ірини Кіршиної, Лариси Лукаш, Андрія Пушкарьова, Галини Дюговської, Валентини Ткач, Романа Селівачова, Катерини Каркадим, Михайла Дейнеги, Мар´яни Мотики, Андрія Пікуша, Ольги Шинкаренко, Валентини Панко, Інни Вапнярської, Марфи Тимченко, Дмитра Короля та ін.

Велику групу складають твори кераміки сучасних художників-керамістів, адже музей організовував багато персональних виставок митців з різних міст України. Це скульптурні композиції образно-асоціативного змісту та традиційні керамічні форми Андрія Ільїнського, Олександра Міловзорова, Петра Печорного, Олександра Жолудя, Лариси Жолудь, Сергія Бережненка, Олександра Вільчинського, Нати Попової, Івана Фізера, Сергія Мусатова, Лесі Падун, Віри Томашевської, Володимира Хижинського, Марка Галенка, Сергія Радька, Ганни Семенко, Ірини Норець, Івана Бобкова, Юлі Лазаревської, Оксани Грядунової, Євгенії Богач, Олесі Дворак-Галік, Леоніда Нагірняка, Миколи Мельниченка та ін.

У меншій кількості до музею надходили предмети, виготовлені з дерева та металу, емалі. Серед них скульптури Андрія Сухорського та Володимира Лупійчука, роботи з дерева Володимира Виноградського, Анатолія Обельця, композиції з металу Володимира Балибердіна та Олександра Ковальчука, емалі Олександра Бородая, Івана Юркова, Сергія Юшкова, В´ячеслава Апета, Тетяни і Сергія Колечків, Оксани Стратійчук.

Зважаючи на те, що в Україні припинили існування майже всі склоробні підприємства, тим більше цінним є поповнення музейного зібрання творами художнього скла таких відомих авторів як Андрій Бокотей, Світлана Голембовська, Стас Кадочніков і Тетяна Зайцева, Романна Гудима-Білоус та Василь Білоус, Назарій, Олександр та Наталія Звір, Андрій Курило.

На виставці представлені вироби з фарфору ХХ ст., виконані відомими митцями: Владиславом Щербиною, Оксаною Жникруп, Валентиною і Миколою Трегубовими, Олександром Опарієм, Юрієм Мусатовим, а також відреставровані вироби Волокитинського, Городницького, Полонського фарфорових заводів і Києво-Межигірської фаянсової фабрики ХІХ – ХХ ст.

Після проведення персональних виставок живописних творів відомих українських художників музей збагатився роботами Петра Бевзи, Олексія Литвиненка, Петра Лебединця, Олексія Желтоногова, Володимира Гарбуза, Сергія Кириченка, Катерини Ганейчук.

Куратор виставки – Людмила Білоус, заступник генерального

директора з наукової роботи

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа